Al Rai: Rusko už dodalo do Sýrie protivzdušné systémy S-300

Al Rai: Rusko už dodalo do Sýrie protivzdušné systémy S-300 5.00/5 (100.00%) 16 ohodnocení

Al Rai

protiletecký raketový systém S-300
protiletecký raketový systém S-300

Rusko převezlo do Sýrie několik baterií raketových protivzdušných systémů S-300, a to navzdory prohlášením ruských představitelů, včetně samotného prezidenta Vladimira Putina, že jejich země systém syrské vládě nedodá. Tvrdí to dnešní vydání kuvajtských novin Al Rai (الراي).

Noviny uvádějí, že od propuknutí krize ohledně použití chemických zbraní proti civilistům 21. srpna, Sýrie urychlila dovoz zbraní.

Izraelský veřejnoprávní rozhlas k tomu dnes doplňuje, že ruské lodě mají během několika nadcházejících dní dovést do Sýrie další zbrojní zásilky.

Ruský prezident Putin v červenci prohlásil, že dodávka systémů S-300 do Sýrie je v souladu s právem, ale „ještě k ní nedošlo.“

V srpnu pak Anatolij Isajkin (Анатолий Петрович Исайкин), ředitel ruského vývozce zbraní Rosoboronexport (OAO Рособоронэкспорт), sdělil, že Rusko nedodá Íránu žádnou náhradu za systémy S-300 ze zrušené dodávky. Írán již kvůli nesplnění smlouvy podal na Rusko žalobu.

Za zrušení dodávky ruských systémů S-300 Íránu a Sýrii v Moskvě opakovaně lobovali čelní izraelští politici.

Protivzdušný systém S-300 dokáže současně zlikvidovat až 12 cílů na vzdálenost až 200 kilometrů a do výšky až 27 kilometrů.

protiletecký raketový systém S-300
protiletecký raketový systém S-300

Kuvajtské noviny tvrdí, že rozhodná akce USA proti Sýrii by měla zabránit dodávce dalších systémů, protože nebude fakticky možné plout se zbraněmi do syrských přístavů.

قياديون في غرفة عمليات الأسد: صواريخ «اس 300» في سورية – článek na webu Al Rai (arabsky)

2 komentáře u „Al Rai: Rusko už dodalo do Sýrie protivzdušné systémy S-300“

Komentáře nejsou povoleny.