Papež blahopřál římskému rabínovi k Roš HaŠana, Jom Kipur a Sukot

Papež blahopřál římskému rabínovi k Roš HaŠana, Jom Kipur a Sukot 5.00/5 (100.00%) 14 ohodnocení

Riccardo di Segni
Riccardo di Segni
papež František
papež František

Vatikán. Vrchní římský rabín Riccardo Di Segni zveřejnil na internetových stránkách římské židovské obce blahopřejný dopis papeže Františka ke svátkům Roš ha-šana, Jom kipur a Sukot. Svatý otec kromě srdečného přání ujišťuje svou vzpomínkou v modlitbě za to, aby Bůh Otců bohatě požehnal nastupujícímu novému roku a posílil pouť přátelství mezi židy a křesťany.

Vrchní římský rabín v krátkém prohlášení uvádí, že pro židovskou komunitu nastávají slavnostní dny modlitby, bdění a půstu. Po dvou dnech nového roku bude také římská židovská obec věnovat zvláštní pozornost současným dramatům a hrozícím nebezpečím, aby tak byla v souladu s těmi, kdo se v sobotu spojí v modlitbě za obranu života a lidské důstojnosti, píše Riccardo Di Segni. Židovský nový rok 5774 začal ve čtvrtek. Již v pondělí k němu papež František gratuloval zástupcům Světového židovského kongresu.

dopis papeže Františka římskému rabínu Riccardu di Segni k Roš HaŠana 5774
dopis papeže Františka římskému rabínu Riccardu di Segni k Roš HaŠana 5774

(jag)

Přetištěno s laskavým souhlasem české redakce Vatikánského rozhlasu.

Původně publikováno pod názvem Římský biskup blahopřál římskému rabínovi k novému židovskému roku, resp. La lettera di Papa Francesco al Rabbino Capo in occasione delle festività ebraiche.

Jedna myšlenka na “Papež blahopřál římskému rabínovi k Roš HaŠana, Jom Kipur a Sukot”

Komentáře nejsou povoleny.