Zastřelen izraelský voják v Hebronu

Zastřelen izraelský voják v Hebronu 5.00/5 (100.00%) 12 ohodnocení

Gal Kobi z.l.
Gal Kobi z.l.

Hebron je v období svátků místem kam se sjíždějí věřící židé, konají se sváteční modlitby v místě posledního odpočinku našich praotců Abrahama Izáka a Jákova – v hrobce patriarchů. Pro Izraelskou armádu to znamená zvýšenou pohotovost. Přesto došlo k teroristickému útoku, kdy v Hebronu ve čtvrti Abraham Avinu vedle jeskyně Machpela byl palestinským ostřelovačem zavražděn izraelský voják seržant Kobi Gal. Jeho pohřeb bude dnes (23.9.2013) v Tirat ha Carmel, odkud pochází.

Jako odpověď na teroristický čin oznámil předseda vlády Benjamim Netanyahu, že povoluje osídlení domu židovských majitelů poblíž jeskyně Machpela. Za  předchozí vlády ministr obrany Ehud Barak nepovolil majitelům, aby se do domu nastěhovali. Toto rozhodnití předseda vlády v důsledlu teroristického činu zrušil. Někteří komentátoři považují současnou eskalaci projevů terorizmu za počátek  třetí intifády.

Jedna myšlenka na “Zastřelen izraelský voják v Hebronu”

  1. Třetí intifáda skončí sjednoceným státem Israel, na neřád v Gaze smeták, stejně jako to řikala Forrestovo máme. A Palestinian Unauthority by měla jít k šípku.

Komentáře nejsou povoleny.