Miloš Zeman se sešel s Cipi Livni, prohlédl si pamětihodnosti Jeruzaléma, zúčastnil se podnikatelské večeře

Miloš Zeman se sešel s Cipi Livni, prohlédl si pamětihodnosti Jeruzaléma, zúčastnil se podnikatelské večeře 4.93/5 (98.67%) 15 ohodnocení

Cipi Livni
Cipi Livni

Prezident České republiky Miloš Zeman včera v rámci státní návštěvy Izraele poobědval v hotelu King David v Jeruzalémě s Cipi Livni (Tzipi Livni), izraelskou ministryní spravedlnosti, předsedkyní vládní strany Tnua (Hnutí) a vedoucí izraelské delegace při jednáních s Palestinskou správou.

Izraelská ministryně informovala českého prezidenta o jednáních s arabskou autonomií, Miloš Zeman zopakoval svůj odmítavý postoj k ústupkům terorismu.

Podle ČTK se oba shodli na tom, že „řešením izraelsko-palestinského konfliktu nemá být nová Mnichovská dohoda v neprospěch Izraele.“

Odpoledne prezident navštívil kostel Dominus flevit na Olivové (Olivetské) hoře a Getsemanské zahrady. Posléze také Západní zeď (Zeď nářků), vnější opěrnou zeď Chrámové hory, nejsvatějšího místa judaismu v samém srdci Jeruzaléma. U Západní zdi se prezident podepsal do pamětní knihy a vyslechl výklad o historii místa. Prezident zavítal také do Chrámu B*žího hrobu.

Večer se Miloš Zeman setkal s izraelskými podnikateli a s izraelským ministrem vnitra Gideonem Saarem. Po společné večeři proběhl slavnostní ceremoniál předávání cen Izraelsko-české obchodní a průmyslové komory (ICCCI).

Během dnes poskytl český prezident podle informace své kanceláře rozhovory izraelským médiím – ráno ekonomickým novinám The Marker, posléze 9. kanálu izraelské televize – Izrael Plus (ישראל פלוס‎).