Papež František I. a rabín Skorka plánují společnou návštěvu Izraele

Papež František I. a rabín Skorka plánují společnou návštěvu Izraele 4.50/5 (90.00%) 10 ohodnocení

papež FrantišekEretz.cz přinesl informaci o audienci, kterou poskyl Papež Juli EdelsteinFrantišek I. v Římě předsedovi Palestinské správy a vůdci hnutí Fatáh Mahmúdu Abbásovi. Redakce opoměla informovat čtenáře o audienci, kterou poskytl Papež František I. předsedovi Knessetu Yuli Edelsteinovi týden před tím. Edelstein opakoval pozvání k návštěvě Izraele, kterého se papeži dostalo v dubnu tohoto roku od prezidenta Perese při jeho návštěvě Vatikánu. Podle argentínského rabína a papežova přítele Abrahama Skorky je dávným snem Papeže Františka I. navštívit Izrael a spolu s rabínem Skorkou setrvat u Západní Stěny v Jeruzalémě. Papež ještě jako Jorge Mario Bergoglio navštívil Izrael v roce 1973 v době Jomkipurské války a studoval v Jeruzalémě po šest dnů dopisy Svatého Pavla Korintským.

Plánovaná návštěva se má uskutečnit v době padesátého výročí návštěvy Pavla VI. v Jeruzalémě v roce 1964. Oba předchůdci Františka I., Beneditkt VI. a Jan Pavel II. Izrael navštívili. V doprovodu papeže bude i rabín Skorka.

Návštěva papeže Františka I. se  plánuje na březen 2014 a předpokládá se, že navštíví svatá místa pro křesťany jak v Izraeli tak na území Palestiny-Pelestinské samosprávy.