Ismaíl Haníje: za vše může izraelská soldateska – včetně počasí.

Ismaíl Haníje: za vše může izraelská soldateska – včetně počasí. 4.96/5 (99.13%) 23 ohodnocení

GAZATak nám ve Svaté zemi skončily sněhové vánice, přívalové deště, zimnice a vichřice. Konečně je průjezdná dálnice mezi Tel Avivem a Jeruzalémem a v hlavním městě se po několika dnech nuceného „zimního spánku“ opět rozjela linka supertramvaje. Ulice ne již tak zasněžené metropole postupně zaplňují autobusy městské dopravy, aby zanedlouho v okolí trhu Machane Jehuda způsobily tradiční dopravní zácpu, jež je neodmyslitelnou částí jeruzalémského koloritu. Konečně se Elektrickým podnikům podařilo opět připojit poslední tisícovku domů k síti a lidé se vrátili po několika dnech svíčkového středověku do 21. století. Dnes se také začalo učit téměř ve všech školách. (Řeklo by se, že skončily uhelné prázdniny).

Teplý vzduch udržuje v sobě více vodních par než vzduch chladný. Tedy při dočasných nízkých teplotách v místech s teplým klimatem je pak „zima“ doprovázena relativně krátkým, ale silným sněžením. Tak se to nyní, po více než stu letech, ukázalo na Blízkém východě a tedy i v Izraeli. Jak lze z povolaných úst občas slyšet, extrémně chladné počasí, prý neznamená, že by byla teorie globálního oteplování Země chybná. Kromě toho, podle amerického vědeckého magazínu Live Science jsou extrémní chladna předzvěstí budoucích klimatických změn. Ještě stojí za zmínku, že přesně měsíc před sněhovou bouří, 15. listopadu meteorologové firmy Meteo-Tec předpovídali, že nás čeká suchá a nevýrazná zima. Dobře, klepali jsme se zimou jak ratlíci a velká část obyvatelstva doma sušila mokré bundy a kabáty při teple a svitu svící, v lepším případě petrolejek a snila o globálním oteplování.

Nyní od počasí k geopolitice. Jak nedávno informovala hamasovská informační agentura www.Palestina-Info „předseda vlády“ Hamasu v Gaze Ismaíl Haníe, se ve svém projevu rozohnil a obvinil Izrael za to, že je odpovědný za zimu, vítr a silné deště, které zatopily například vesnice Dir-el-Balach a Al-Mašaal, neboť ještě k tomu Izraelci otevřeli přehradu na východě Pásma Gazy. (Pokud víme, tak ani jeden Izraelec se od roku 2005 nenachází v pásmu Gazy, neřkuli, že by mohl otevírat či zavírat jakousi přehradu, která existuje pouze v Haníeho rétorice). Jak vidíme, tak Izrael má podle Haníjeho možnost poručit větru dešti, jak o tom snili komunističtí vůdci v Moskvě v letech minulých.

3 komentáře u „Ismaíl Haníje: za vše může izraelská soldateska – včetně počasí.“

  1. Když Pán B-h dopustí,i motyka spustí.Uvidíme,jak se dál bude vyvíjet arabská zima.Ti přihlouplí politologové se pěkně spletli,ne jaro ,ale zima nejubožejšího typu,když se zabíjejí mezi sebou navzájem. 👿

  2. 😯 Hanía mluví hlouposti.Co týče globálního oteplování a jeho hlavních příčin,je dobré být opatrným k různým zprávám,které jsou zabalené do pláště vědy.Existuje mocná,vlivná lobby,která si z „GLOBÁLNÍHO OTEPLOVÁNÍ“ udělala velký kšeft,ve kterém se točí miliardy,a která zvýhodňuje jedny ekonomické subjekty před jinými.V minulosti Země se rychleji oteplovalo,popř. ochlazovalo než teď i bez vlivu člověka.

Komentáře nejsou povoleny.