Padni komu padni: Soudce Nejvyššího soudu za překročení rychlosti dostal pokutu a přišel o řidičský průkaz

Padni komu padni: Soudce Nejvyššího soudu za překročení rychlosti dostal pokutu a přišel o řidičský průkaz 5.00/5 (100.00%) 10 ohodnocení

Chanan Melcer
Chanan Melcer

Soudce izraelského Nejvyššího soudu Chanan Melcer (Hanan Meltzer, חנן מלצר) byl ve čtvrtek 9. ledna 2014 potrestán pokutou 1.800 šekelů (v současném kursu přes 10.000 korun českých) a na 2 měsíce přišel o řidičský průkaz za to, že překročil nejvyšší povolenou rychlost. Informaci přinesl web Times of Israel.

Soudce se přestupku dopustil v dubnu 2011 na meziměstské silnici, kde jel rychlostí 135 km/h, přestože nejvyšší povolená rychlost byla 90 km/h.

Žalobu proti soudci Nejvyššího soudu podal Nejvyšší státní zástupce a právní poradce vlády Jehuda Weinstein (Yehuda Weinstein). Soudce se plně doznal a uzavřel dohodu o trestu, kterou soudkyně Atila Viškin (Atila Vishkin) z dopravního soudu v Petach Tikvě schválila, když uvedla, že Melcer byl sice v minulosti už trestán za dopravní přestupky, ale poslední odsouzení je z roku 2003, a proto trest je dostačující.