Palestinské velvyslanectví se muselo stěhovat narychlo

Palestinské velvyslanectví se muselo stěhovat narychlo 4.68/5 (93.68%) 19 ohodnocení

Palestinská správa - znak
znak Palestinské autonomie

Velvyslanectví tzv. „Státu Palestina“ se z dosavadní lokality v Praze – Tróji v ulici Na Kazance 634/7 stěhovalo na rychlo. Víme proč.

Velvyslanectví teroristické Organizace pro osvobození Palestiny, následně přejmenované po roce 1988 na velvyslanectví „Státu Palestina“ stavělo nové sídlo v Internacionální ulici č. 12 od roku 2003 a práce zpočátku vázly.

Větší stavební ruch nastal až v posledních dvou letech a práce finišovaly letos na podzim. Současně ovšem byly již učiněny právní kroky k opuštění dosavadního sídle v tzv. Diplomatické čtvrti do konce roku 2013.

A tak se velvyslanectví muselo přestěhovat chtít nechtíc do konce tohoto roku, i když nové sídlo ani dům velvyslance nejsou ještě zkolaudované a i když ještě nebylo ve spolupráci s českým Ministerstvem zahraničních věcí oficiálně přeneseno sídlo ambasády.

Podle našeho zdroje v případě nevyklizení sídla Na Kazance 7 hrozil palestinské straně finanční postih.

Proto také proběhlo stěhování zařízení ambasády těsně před koncem roku, v době kdy většina stěhovacích firem má dovolené.

To, že k výbuchu došlo v objektu, který ještě není oficiálním sídlem velvyslanectví ulehčilo práci Policii ČR, která by jinak musela brát do úvahy diplomatickou imunitu území velvyslanectví, zatímco takto může vyšetřovat bez omezení.

A komu, že dnes patří komplex domů čp.632 až 642 na Kazance? Na přelomu let 2011 a 2012 tento státní majetek prodal tehdejší ministr zahraničí Karel Schwarzenberg neznámé společnosti Magic Carpet s.r.o., která patří přes další společnosti mediálnímu magnátu Ivanu Zachovi – majiteli televizních stanic sítě Prima, Radia Kiss Country a dalších. Jakou motivaci k tomu Schwarzenberg měl můžeme jen spekulovat… ale souvislost se snahou zajistit si podporu médií před prezidentskou volbou se nabízí.


Zvětšit mapu

Jedna myšlenka na “Palestinské velvyslanectví se muselo stěhovat narychlo”

  1. V mediích postavených na anestezii se hlasitě mlčí o vnitropalestinských konfliktech. Stát postavený jako marketingový projekt, je jen kořist. Pro kontakt s arabským světem ale zásadní. Role šampiona. Nelze čekat postoje státu palestina jako koherentní, ale vždy jen vidímě fasetu konfliktu uvnitř. Ten s Izraelem je jen extenzí do sousedství. Tu měření sil není ušetřena ani palestinská diplomacie. Navíc je orientální (turecká, turci prominou). Palestinci znají svou pozici a svou cenu, v arabském světě nenáviděni, ale i obdivováni jako úspěšní. Vést diplomacii s ostrovem Samoa je lehce zbytečné, s vlivnými ale nezbytné. Tak zřejmě i nebývalá tolerance k jejich výzbroji.

Komentáře nejsou povoleny.