Řím: prasečí hlavy v balícich adresovaných izraelskému velvyslanectví a židovské komunitě

Řím: prasečí hlavy v balícich adresovaných izraelskému velvyslanectví a židovské komunitě 5.00/5 (100.00%) 15 ohodnocení

1560629_10203167275126749_367949600_n-635x357V pátek byly na izraelské velvyslanectví a na adresu římské synagógy poslány balíky které obsahovaly hlavy prasat, jejichž původ byl patrně z jatek. krátce před tím, než byl balík doručen zatelefonoval na velvyslanectví anonym s tím, že doručovaná zásilka obsahuje bombu.  K balíku poslanému  byly přivoláni pyrotechnici a ti zjistili, že se jedná o prasečí hlavu a nikoli bombu, stejně jako tomu bylo v případě balíků zaslaných na  adresu římské synagógy a židovského muzea. Celkem byly odeslány čtyři takové balíky. Dopis, který byl k zásilce přiložen obsahoval různé „informace“ o tom, že Holocaust je výmysl židů a proti Theodoru Herzlovi jako zakladateli moderního sionismu. Současně se v Římě objevily graffiti v nichž je napsáno, že Holocaust je výmysl a Anne Frank je lhářka.

Starosta Říma Ignazio Marino řekl, že ten kdo napadá židy, napadá všechny obyvatele Říma. Ministr pro integraci vyslovil podporu židovské komunitě a slíbil, že podnikne vše pro to, aby pachatelé byli dopadeni. Policie zkoumá balíky a pomocí analýz DNA se bude snažit dopadnout pachatele. Celá situace je o to tragičtější, že se tak děje v týdnu kdy si celý svět připomíná Den Holocaustu.