Vyfotografované svědectví: Arabové si sami ničí sady při aranžování „osadnické odplaty“

Vyfotografované svědectví: Arabové si sami ničí sady při aranžování „osadnické odplaty“ 4.86/5 (97.24%) 29 ohodnocení

img60886Nedávno bylo zdokumentováno jedinečné svědectví o pozadí zpráv o tzv. osadnické odplatě, které se měli údajně dopustit mladí Židé. Toto svědectví zaznamenal K., jenž už delší dobu sleduje stále rozšířenější činnost Palestinců – aranžování této odplaty. Dříve se snažil K. při této jejich činosti Araby vyrušit. Viděl ale neúspěšnost svého jednání a obrátil se na poradce v právních a bezpečnostních záležitostech Ariho Kaniela. Ten mu doporučil při příštím případě stát opodál a činnost Palestinců zdokumentovat. A tak když příště K. opět zpozoroval skupinu mladých Arabů poblíž židovské vesnice Eli v Samaří při aranžování „odplaty“, celé jejich počínání nafotografoval. Skupina začala postupně kácet motorovými pilami olivový sad, strom po stromu, přičemž část z nich hlídala okolí ve vestách Červeného půlměsíce. „Bylo jasné, že nejde o běžné prořezávání stromů po sklizni, ale o úplné pokácení stromů,“ řekl Ari Kaniel v rozhovoru pro Arutz 7.

„Oni prostě pokácejí několik řad olivovníků a pak si novinářům stěžují, že jim osadníci takto ničí sady. Byli jsme si jisti, že se přesně toto stane i tentokrát.“ A opravdu, následující ráno se K. a Ari Kaniel vrátili na místo a našli tam žlutě nasprejované hebrejské nápisy „Tag mechir“ (odplata, doslova cenovka) na pařezech pokácených stromů.

img60885

img60892

Je třeba říci, že sám K. byl dříve vyslýchán izraelskou policií jako podezřelý. Advokát Itamar Ben Gvir uvádí: „To, co K. vyfotil, dokazuje, že ho Arabové, dříve přistižení při kácení, potom naopak jeho samotného křivě obvinili a policie ho vyslýchala a podezřívala neprávem z toho, co sami tito Palestinci udělali. Kdyby byli při takovém vandalismu přistiženi a vyfoceni Židé, byli by okamžitě zatčeni. Žádáme proto ronoprávnost a stejný postup policie, i když se ukáže, že za vandalismem stojí sami Arabové.“

img60890

Překlad Chaim Hayek

תיעוד: ערבים מביימים תג מחיר ליד עלי

2 komentáře u „Vyfotografované svědectví: Arabové si sami ničí sady při aranžování „osadnické odplaty““

  1. Nic proti Arabům,ale tito by mohli žít a pracovat v arabských zemích,vždyť židé z těchto zemí odešli,tak ať oni také odejdou,EU by to vše mohla financovat.

Komentáře nejsou povoleny.