EOC Partners Ltd. – tajemná firma bývalého izraelského premiéra, ředitele Mosadu a náčelníka generálního štábu

EOC Partners Ltd. – tajemná firma bývalého izraelského premiéra, ředitele Mosadu a náčelníka generálního štábu 4.58/5 (91.67%) 12 ohodnocení

zleva: Ehud Olmert, Meir Dagan, Dan Chaluc
zleva: Ehud Olmert, Meir Dagan, Dan Chaluc

Bývalý předseda izraelské vlády Ehud Olmert, bývalý ředitel Mosadu Meir Dagan a bývalý náčelník generálního štábu Izraelských obranných sil generálporučík (v záloze) Dan Chaluc (Dan Halutz) založili před dvěma týdny společnost EOC Partners Ltd. (אי.או.סי פארטנרס בע“מ), jejíž účel podnikání je neznámý. Informaci včera přinesl izraelský ekonomický portál Globes.

V čele společnosti jsou také bývalý Olmertův komunikační ředitel Janki Galanti (Yanki Galanti) a poradce Beny Šefr (Benny Sheffer).

Jak Olmert, tak Haluc odmítli odpovědět na otázky Globes, z jakého důvodu byla firma založena. Galanti pak přímo řekl, že reagovat nebude a Olmert je v tomto případě soukromou osobou.

EOC Partners sídlí na stejné adrese jako je Olmertova kancelář v Platinum Tower na ulici HaArbaa v Tel Avivu a je oprávněna „podnikat ve všech oblastech.“ Olmert ve EOC Partners vlastní prostřednictvím Sino-Israel International Ltd. 46% podíl. Chaluc, který je spolu s Oferem Dekelem a Benym Šefrem partnerem v HDBS Enterprises Ltd., vlastní 40 % EOC a Dagan vlastní zbývajících 14 % prostřednictvím NDN Investments Ltd.

Olmert, Chaluc a Dagan společně v roce 2006 vedli Druhou libanonskou válku proti Hizballáhu.

Zda se EOC Partners bude zaměřovat na bezpečnostní poradenství, prodej vojenského materiálu, public relations či na něco zcela jiného můžeme zatím je spekulovat.

Former PM, Mossad chief, IDF chief found mystery co – článek Globes (anglicky)