Izrael zadržel loď naloženou raketami určenými Gaze (+ video)

Izrael zadržel loď naloženou raketami určenými Gaze (+ video) 5.00/5 (100.00%) 23 ohodnocení

2-e1394021367803-635x357Izraelské obranné síly (IDF) zadržely loď, která měla na palubě zásilku zbraní, určenou pro teroristické organizace, operující v pásmu Gazy. K zadržení lodi, plující pod vlajkou Panamy, došlo v časných ranních hodinách ve středu  díky spolupráci mezi zpravodajskou službou a bojovými jednotkami. Náklad se měl dostat do rukou teroristů v  Gaze, kteří připravují ozbrojený útok na Izrael. Užití takovýchto raket proti izraelskému civilnímu obyvatelstvu by mělo fatální důsledky.


Složitá cesta zbraní ze Sýrie do Gazy na videu a nákresu.

cesta íránských zbraní ze Sýrie do Gazy

Po důkladné přípravě dal včera v noci náčelník generálního štábu generál Benjamin (Benny) Gantz, po schválení  politickým vedením země, rozkaz izraelskému námořnictvu, aby zadrželo loď Klos-C, která měla na palubě zbraně maskované jako obchodní komodity. Speciální jednotka v souladu s mezinárodním právem obsadila loď a provedla předběžnou kontrolu nákladu. Při kontrole byly objeveny zbraně a zejména rakety maskované pytli cementu. Izraelské námořnictvo pluje nyní s lodí směrem k izraelským břehům.

Mluvčí IDF řekl, že Írán se snaží vyzbrojit teroristické skupiny, které ohrožují Izrael. IDF podnikne nezbytné kroky, aby zabránila vyzbrojování teroristických skupin a bude bojovat proti snahám Íránu pašovat zbraně a válečný materiál, který může ohrozit suverenitu Izraele.

Jedna myšlenka na “Izrael zadržel loď naloženou raketami určenými Gaze (+ video)”

Komentáře nejsou povoleny.