ŠOK! Česká vepřová šunka v Izraeli oceněna jako košer pro Pesach!

ŠOK! Česká vepřová šunka v Izraeli oceněna jako košer pro Pesach! 4.78/5 (95.65%) 23 ohodnocení

Košer česká vepřová šunka?
Košer česká vepřová šunka?

PUTNA (PUrimová Tisková ageNturA): Naprostý šok dnes vyvolala zatím neoficiální informace, že vepřová šunka významného českého výrobce získala v Izraeli hechšer – potvrzení o tom, že odpovídá pravidlům židovského stravování, a to dokonce v přísné formě „košer pro Pesach“ a od jednoho z předních rabínů. Informaci přinesl s odvoláním na své zdroje Štefan Lekavý z webu Čečenská pozice.

O tom, který výrobek byl takto oceněn a kterým rabín hechšer vydal zatím není veřejně nic známo. Informace má být zveřejněna na slavnostní prezentaci společnosti 1. dubna v Praze.

Jak známo, židovství zakazuje konzumaci vepřového masa bez výjimky, pravidla pro to, co je přijatelné pro Pesach, jsou pak ještě přísnější. Jak tedy mohl být hechšer udělen?

Náš člověk v Izraeli kontaktoval přes zprostředkovatele jednoho ze spolupracovníků rabína, který měl hechšer vydat, aby se ho na věc zeptal. Muž záhadu objasnil!

„Hechšer byl skutečně udělen jedné československé firmě, která do Izraele vyváží tzv. vepřovou šunku. Věcí se zabýval nejen náš rabín, ale byla předložena k posouzení rabínskému soudu a dalším odborníkům, kteří se měli vyjádřit, zda je přijatelné vydat hešcher něčemu, co se oficiálně jmenuje vepřová šunka. Nakonec převážil názor, že to možné je, protože tato firma je všeobecně známá tím, že v její tzv. vepřové šunce se žádné maso, natož maso vepřové nevyskytuje,“ sdělil.