Velký muftí Sýrie by rád přivítal papeže ve své vlasti

Velký muftí Sýrie by rád přivítal papeže ve své vlasti 5.00/5 (100.00%) 5 ohodnocení

Ahmad Badr Al-Din Hassoun
Ahmad Badr Al-Din Hassoun

Itálie/Sýrie. Spolu s kardinálem Sandrim a izraelskou spisovatelkou Manuelou Dviri se stal laureátem mírové ceny nadace Ducci udělené minulý týden na římském Kapitolu také velký muftí Sýrie Ahmad Badr Al-Din Hassoun.

K převzetí ceny se nemohl dostavit osobně, udělil nicméně rozhovor italské agentuře Ansa. Zdůraznil v něm, že mezinárodní společenství musí přestat s dodávkami zbraní do Sýrie. Zbraně nijak nezlepší situaci země, kterou Evropa stále ještě nepochopila. Nejvyšší představitel syrských sunitů obvinil Turecko a Katar ze spolupráce na únosu nedávno propuštěných pravoslavných řeholnic z Maaluly. Vyjádřil také přesvědčení, že o uvolnění před rokem unesených metropolitů Aleppa je třeba žádat tureckého ministra zahraničí.

Velký muftí Sýrie potvrdil přesvědčení, že spirálu násilí v jeho zemi může zastavit jedině dialog. Sunnitský svět v čele se Saúdskou Arábii a Egyptem by měl vést dialog také na mezináboženské platformě – a zejména s Vatikánem, tvrdí velký muftí. Muslimský předák také vyjádřil přání, aby se papež František vydal modlit za mír přímo do Sýrie.

(job)

Přetištěno s laskavým souhlasem české redakce Vatikánského rozhlasu.

Původně publikováno pod názvem Velký muftí Sýrie by rád přivítal papeže ve své vlasti.