Generál Dempsey na návštěvě v Izraeli + videa

Generál Dempsey na návštěvě v Izraeli + videa 5.00/5 (100.00%) 13 ohodnocení

12104
foto: mluvčí IDF

Náčelník generálního štábu USA generál Martin Dempsey navštívil Izrael a jednal s náčelníkem generálního štábu Izraele Benny Gantzem . V pondělí se uskutečnila tisková konferene jejíž zkrácené video přinášíme.
Benny Gantz na tiskové konferenci prohlásil, že zejména severIzraele je ohrožen  velmi extrémistickými elementy.

Generál Dempsey: Věřím, že dialog, ktterý vedeme je velmi důležitý a jeho partner Ganzt doplnil: „Věřím, že můžeme najít řešení pro všechny současné výzvy.“ „Spolupráce mezi oběma armádami je velmi důležitá a velmi profesionální, otevřená a upřímná a může být i velmi plodná.“ Generál Dempsey poznamenal, že setkání obou náčelníků generálních štábů posiluje vztahy mezi USA a Izraelem.

„Často se stává, že podléháme pocitům z okamžitých krizí, ale vždy když se setkáváme, tak jeden druhého podporujeme v pohledu na budoucnost  a tak tomu je i během této návštěvy. Jsme velmi rádi, že já a mí kolegové můžeme diskutovat s generálem Gantzem a jeho štábem o otázkách naší společné budoucnosti, našich společných zájmech, společné bezpečnosti pro naše národy a opět se přesvědčujeme o síle, hloubce a trvanlivosti našeho vztahu. Návštěva měla v Izraeli velký ohlas a byla hodnocena jako podstatná z hlediska vztahů USA-Izrael po té, kdy ministr obrany Moše Ja’alon otevřeně kritizoval USA.  Nicméně analytici zaznamenali, že vojenská spolupráce mezi USA a Izraelem, nehledě na různá politická prohlášení, zůstala přátelská a nekonfliktní.