Izraelský představitel v OSN: křesťané jsou pronásledováni jako kdysi Židé

Izraelský představitel v OSN: křesťané jsou pronásledováni jako kdysi Židé 4.56/5 (91.11%) 9 ohodnocení

Ron Prosor
Ron Prosor

New York. K pronásledování Židů v minulosti přirovnal současnou situaci křesťanů na Blízkém východě izraelský velvyslanec v OSN Ron Prosor.

V článku publikovaném na stránkách deníku Wall Street Journal (16. dubna) píše o tom, jak křesťanské komunity po dva tisíce let obohacovaly arabský svět na Blízkém východě svou literaturou, kulturou a obchodem. Ještě na konci 20. století tvořily více než čtvrtinu obyvatelstva tohoto regionu. Dnes jejich počet nedosahuje ani 10%. Netolerantní extrémistické vlády je vyhánějí z míst, kde se rodilo jejich náboženství.

Izraelský diplomat cituje údaje publikované v lednovém raportu organizace Open Doors, který vypočítává deset zemí nejvíce nepřátelských křesťanů. Jak si všímá, s výjimkou Severní Koree jde o krajně islamistické země s muslimskou většinou. Ron Prosor připomíná krvavé útoky na Kristovy následovníky v zemích jako je Sýrie, Irák nebo Egypt. Podpalování koptských kostelů přirovnává k tomu, co se kdysi dělo se synagogami.

(job)

Přetištěno s laskavým souhlasem české redakce Vatikánského rozhlasu. Původně publikováno pod názvem Izraelský představitel v OSN: křesťané jsou pronásledováni jako kdysi Židé.