Ministr zahraničí Avigdor Lieberman jednal ve Washingtonu se státním tajemníkem Johnem Kerrym

Ministr zahraničí Avigdor Lieberman jednal ve Washingtonu se státním tajemníkem Johnem Kerrym 5.00/5 (100.00%) 1 ohodnocení

Liberman_Kerry_jpg
Foto: Ministerstvo zahraničí Izraele

Ministr zahraničí Izraele Avigdor Lieberman byl přijat včera (9.4.) ve Washingtonu státním tajemníkem Johnem Kerrym. Oba státníci spolu jednali hodinu mezi čtyřma očima. Tématem rozhovoru byla jednání, které USA a EU vedou nyní s Íránem ve Vídni, situace v Sýrii a to zejména otázka likvidace chemických zbraní, které se tam nacházejí. John Kerry během následné tiskové konference zdůraznil, že nikterak neobviňuje Izrael ze současné krize mírových jednání s Palestinci, ale pouze analyzuje celý proces a zaujímá stanoviska k očekávaným  komplikacím během rozhovorů, které jsou neobyčejně  citlivé.  Ministr Leiberman, řekl, že Izrael má zájem pokračovat v mírových jednáních a již dokázal, že tyto rozhovory nikterak nepodceňuje a staví se k ním s vážností, což dokazují i vztahy jaké má Izrael s Jordánskem či Egyptem. Otázka je, zda se  i Palestinci  staví k rozhovorům s vážností a zda je jejich záměrem dospět k dohodě anebo hrát hru na vzájemné obviňování.

Před setkáním s ministrem zahraničí se ministr Lieberman setkal k jednání mezi čtyřma očima  s poradkyní pro bezpečnost Suzan Reiss, která také trvala hodinu. .

Ještě před cestou do USA se 6. dubna setkal Avigdor Lieberman v Římě s ministrem zahraníčí Ruska Sergejem Lavrovem, tématem jednání byla zejména situace v Sýrii a likvidace syrských chemických zbraní.

?????????????????????????????????????
Foto Ministerstvo zahraničí Izraele