Hamas v Gaze úředně zavraždil dva muže

Hamas v Gaze úředně zavraždil dva muže 5.00/5 (100.00%) 11 ohodnocení

znak HamasuTeroristé Hnutí islámského odporu (Hamas) dnes oznámili, že v Pásmu Gazy byl jeden muž zastřelen popravčí četou a další oběšen. Důvodem mělo být  „poskytování informací, které vedly k mučednictví občanů,“ tedy spolupráce s izraelskými bezpečnostními silami při likvidaci teroristů. Hamas tvrdí, že oba muži prý měli plně zachována práva na obhajobu včetně pomoci obhájců.

Hamas se výlučné kontroly Gazy zmocnil po krvavých bojích se soupeřícím Fatáhem v létě 2007. Od té doby bylo v Gaze na základě úředních rozhodnutí popraveno nejméně 19 lidí, z nich 10 jako údajní izraelští špioni.

Hamas, který v současnosti s Fatáhem jedná o vytvoření společné autonomní vlády Palestinské správy, odmítá uznat Izrael a jeho charta vyzývá ke zničení židovského státu v Zemi Izrael.

Podle práva Palestinské správy nesmí být trest smrti vykonán bez souhlasu předsedy autonomie. Tuto funkci nyní de facto zastává vůdce Fatáhu Mahmúd Abbás, nicméně Hamas jej neuznává, protože Abbásovo funkční období skončilo již 9. ledna 2009 a setrvání ve funkci si prodloužil vlastním dekretem.