Papežova návštěva Jordánska znamená jeho uznání za integrální součást Svaté země

Papežova návštěva Jordánska znamená jeho uznání za integrální součást Svaté země 4.80/5 (96.00%) 5 ohodnocení

Jordánsko. Jordánsko bude hostit první etapu cesty papeže Františka do Svaté země. Pouhých šest hodin se Svatým otcem stojí 600 hodin přípravných jednání, říká v rozhovoru pro Vatikánský rozhlas arcibiskup Maroun Lahham, vikář jeruzalémského latinského patriarchátu pro Jordánsko:

„Pro Jordánsko znamená papežův příjezd mnoho. Především jeho uznání za integrální část Svaté země. Je to už čtvrtý papež, který zahajuje cestu do Svaté země právě v Jordánsku. Zároveň je návštěva potvrzením, že se křesťansko-islámský dialog dobře rozvíjí. Třeba říct, že v naší zemi není náboženský fanatismus. Dialog probíhá na různých úrovních, od každodenního dialogu daného soužitím s muslimy po dialog mezi intelektuály. Křesťané a muslimové žijí vedle sebe dobře, i když všechno se mění, pokud jde o manželství. Smíšená manželství nejsou dobře viděna.“

Co znamená pro Jordánsko přítomnost statisíců uprchlíků jiných národností?

„Materiální, sociální, ekonomickou a morální zátěž. Nemůžeme zavřít hranice se Sýrií, ale nemůžeme ani přijímat další uprchlíky. Syrských uprchlíků je už milion dvě stě tisíc – a nás je šest milionů. Představte si, co by znamenalo, kdyby do Itálie přišlo dvacet milionů uprchlíků!“ – dodává k nelehké situaci v regionu patriarchální vikář pro Jordánsko, arcibiskup Maroun Lahham.

(job)

Přetištěno s laskavým souhlasem české redakce Vatikánského rozhlasu.

Původně publikováno pod názvem Papežova návštěva Jordánska znamená jeho uznání za integrální součást Svaté země.