Izraelci se hromadně modlí za unesené studenty (+ video)

Izraelci se hromadně modlí za unesené studenty (+ video) 5.00/5 (100.00%) 10 ohodnocení

modlitba u Západní zdi v Jeruzalémě 15. června 2014, v popředí rabi Jicchak Josef
modlitba u Západní zdi v Jeruzalémě 15. června 2014, v popředí sefardský vrchní rabín Izraele rabi Jicchak Josef

Desítky tisíc Izraelců se včera odpoledne a večer shromáždily na náměstí Západní zdi v Jeruzalémě a společně se modlily za bezpečný návrat tří studentů ješivy, kteří byli uneseni s největší pravděpodobností palestinskoarabskými teroristy. Hromadné modlitby se konaly také v Tel Avivu, Hebronu a dalších místech Země Izrael.

Jeruzalémského modlitebního shromáždění se mimo jiných zúčastnili aškenázský vrchní rabín Izraele rabi David Lau, sefardský vrchní rabín Izraele Jicchak Josef (Yitzhak Yosef), vrchní rabín Izraelských obranných sil Rafi Perec (Rafi Peretz), stejně jako předseda izraelského parlamentu Juli Edelstein (Yuli Edelstein), starosta Jeruzaléma Nir Barkat či poslanec strany Šas Eli Jišaj (Eli Yishai).

Policie odhadla počet modlících sena více než 30.000 lidí.

Tři studenti – 19letý Ejal Jifrach (Eyal Yifrach) z Elad u Petach Tikva, 16letý Gilad Šaar (Gilad Shaar) z Talmon a 16letý Naftali Frenkel z Nof Ajalon (Nof Ayalon) u Modiin – byli uneseli při stopování jižně od Jeruzalémě ve čtvrtek 12. června 2014 večer.

Únos vyvolal rozsáhlou operaci izraelských bezpečnostních sil, která nicméně dosud nepřinesla výsledek.

„Celý národ dnes večer přišel k Západní dni, jako jeden člověk s jedním srdcem, sjednocený v modlitbě za bezpečnost unesených, ať se brzo vrátí ke svým rodinám a svému národu,“ řekl mimo jiné rabi Lau.

Po modlitbách vypukly nedaleko Západní zdi střety, vyprovokované Araby.

Společná modlitba stovek lidí se včera večer konala také na náměstí Jicchaka Rabina (náměstí Králů Izraele) v Tel Avivu. Zúčastnil se jí starosta města Ron Chuldaj (Ron Huldai) a městský vrchní rabín Jisrael Meir Lau (Yisrael Meir Lau), stejně jako Jehuda Wachsman (Yehuda Wachsman), otec vojáka Nachsona Waschmana, který byl unesen a zavražděn palestinskými Araby v roce 1994, a Noam Šalit (Noam Shalit), otec Gilada Šalit, který byl roky držen jako rukojmí Hamasem v Gaze a propuštěn v roce 2011.

4 komentáře u „Izraelci se hromadně modlí za unesené studenty (+ video)“

 1. … mima’amakim keraticha adojnoj … Ty to přece slyšíš, jak tě z hloubi duše voláme. Ty to přece vidíš, jak před tebou stojí celý národ. Nemlč. Ale jestli to – chalila – nedopadne, pak nám dej sílu unést váhu tvého rozhodnutí….

 2. Jiste si vzpominate, ze jsem v tomto komentari dal link na vyjadreni M.Zoabiho k jeho pribuzne Chanin Zoabi a o unosu 3 studentu.
  Ona o Muhammadovi pote rekla, ze je to blbec a je ho nutne politovat.

  Pred par hodinami dal na YouTube Muhammad nove video, ve kterem reaguje jeji reci o nem a na jeji az antisem.vylevy v mediich:

  http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/182479

  Tentokrat si to uz opravdu „mila“ Chanin neda za ramecek :mrgreen: .

  VSECHNA CEST Muhammadovi, snad se mu nic nestane. Lepe to nemohl vystihnout 😀 .

Komentáře nejsou povoleny.