Izraelský paradox – manželka palestinského vůdce Mahmúda Abbáse se léčí v Tel Avivu

Izraelský paradox – manželka palestinského vůdce Mahmúda Abbáse se léčí v Tel Avivu 4.71/5 (94.29%) 14 ohodnocení

nemocnicePodle informací izraelských médií se během tohoto víkendu podrobila Amina Abbás, manželka předsedy Palestinské autonomie, Mahmúda Abbáse, operaci v soukromé  nemocnici Assuta Medical Center v Ramat Hachajal nedaleko Tel Avivu. Operace byla provedena v pátek a v neděli byla pacientka propuštěna do domácí péče. Pobyt Abbásovy manželky v izraelské nemocnici byl pojat velmi diskrétně a pod přísnými bezpečnostními opatřeními. Nikdo z personálu nebyl ochoten o prominentní pacientce hovořit.

To vše se odehrálo za situace, kdy o víkendu se celý Izrael modlil za život tří unesených židovských chlapců – 16letého Gilada Šaara, 19letého Ejala Jifracha a 16letého Naftaliho Frankela. V téže době člověk, který může jedním slovem osvobodit unesené, svěřil život své manželky do rukou izraelských lékařů. To ukazuje, nakolik si je Abbás vědom morální výše izraelských lékařů a izraelských politiků, kteří zdraví manželky vůdce nepřátelské entity staví výše, než těžké politické spory.

Rozhodnutí léčit v Izraeli Abbásovu manželku večer ostře zkritizoval bývalý pravicový poslanec Michael Ben-Ari. „Náš soucit a péče o naše nepřátele ukazuje, jak hloupí ve skutečnosti jsme. Zatímco naši unesení chlapci sedí ve stínu smrti, manželka pasáka těchto teroristů od nás dostává nejlepší péči.“ Podle Ben-Ariho by Izrael měl držet Abbásovu manželku také v „temné cele.“ „Premiéra Netanjahu by nikdy nenapadlo poslat svoji manželku léčit se do Gazy. Jen terorista Abbás, odpovědný za únosy, ví, že (jeho žena) dostane v Izraeli tu nejlepší péči. Samozřejmě, dostane se jí speciální péče, rezervované v Izraeli pro teroristy a jejich rodiny,“ dodal.

Na počátku roku se v Izraeli, v jeruzalémské nemocnici léčila také tchyně Ismajla Hanijeho, u které byla diagnostikována rakovina. Také vnučka Ismajla Haníji  a jeho švagr se léčili Izraeli. Haníja je přitom vůdcem teroristické organizace Hamas a faktickým vládcem Pásma Gazy.

 

 

8 komentářů u „Izraelský paradox – manželka palestinského vůdce Mahmúda Abbáse se léčí v Tel Avivu“

 1. Zachráníš -li jednoho člověka ,zacháníš tak celý svět.Talmud. My nejsme teroristé… Život je dar od HaŠem , je přece Tvůrcem vesmíru.

 2. Souhlasim s Tomasem.

  My predstavujeme civilizaci, nikoliv barbarismus. Proto nejsem proti, aby se deli i tyto paradoxy.

  Musel bych se stydet, pokud bychom se chovali stejne jako oni. Naopak jsem VELICE VELICE HRDY na to, ze i pres vsechny teror.utoky a unosy se nesnizujeme na jejich uroven. Tim by defakto tito vyhrali.

  1. Pluralita názorů je v judaismu typická… Nicméně je samozřejmě rozdíl mezi uložením trestu smrti prokazatelnému zločinci, odsouzenému za masovou vraždu nebo jiný těžký zločin, a mezi poskytnutím zdravotní péče civilní osobě, byť z „nikoliv přátelské“ entity…

 3. Nemohu si pomoci, ale pani Abbásová jistě není potřebná, kdo ví proč jí do Izraele poslal, jistě je v tom nějaká hra zcela jiná. A de facto je dnes Izrael nejbezpečnější a nejstabilnější země na Středním východě. Léčení ve Švýcarsku nebo třeba v Moskvě by jistě přišlo dráž. Ovšem Abbásova rétorika je ve vztahu k Izraeli zcela jednoznačně negativní.
  Trest smrti pro teroristy přece vůbec nesouvisí s nemocnou pani Abbásovou.
  Je to zcela jednoznačný trest za úmyslně spáchanou vraždu, např. v USA nic výjimečného.

  1. Já jsem reagoval na větu: Život je dar od HaŠem, je přece Tvůrcem vesmíru.

   Co se týče léčení paní Abbásové v Izraeli, tak by možná stačilo, kdyby to Izrael uměl více zpropagovat 🙂 Oni by si to pak už muslimové vyřídili sami mezi sebou 🙂
   Ale bojím se, že OSN by se k tomu postavilo se zdůvodněním, že chudáčci palestinci musejí do nemocnice do Izraele, protože díky izraelské agresi a bombardování civilistů izraelskou armádou nemají funkční nemocnice a specialisty. A připojili by k tomu záběry, jak IDF ostřeluje palestinskou nemocnici – což se opravdu dělo, ale bylo to proto, že v té nemocnici měli sídlo teroristi 🙂

   Já bych Evropě zakázal používat všechny lékařské přístroje, které fungují díky izraelským patentům. To by koukali, jak by ještě rádi prstíčkem hrabali.

   Uf, to jsem dneska nějaký sarkastický… už snad radši končím.

   1. Che che, Váš sarkasmus je osvěžující! Nicméně jistě by se dalo argumentovat, že paní Abbásová se může jet léčit do Emirátů nebo do Saúdie, například. Ale třeba tam riziko, že jí jako manželce palestinského potentáta omylem spletou infuzi, je vyšší, než v Izraeli 😀

Komentáře nejsou povoleny.