Izraelský vynález způsobil rozruch ve světě (+ video)

Izraelský vynález způsobil rozruch ve světě (+ video) 5.00/5 (100.00%) 21 ohodnocení

prototypes
foto: www.consumerphysics.com

Malá izraelská společnost vyvinula zařízení pro spotřebitele, která mohou radikálně změnit náš vztah s okolním fyzickým světem – podobně jako osobní počítače prošly revolucí ve světě informací. Nabízejí první na světě miniaturní molekulární skener na základě NIR-spektroskopie (blízké infračervené spektroskopie), který může okamžitě určit chemické složení všeho, co nás obklopuje.

Vývojáři Scio nazvali své zařízení „šestý smysl“.
Novináři – „od Google pro hmotný svět“ se vyjádřili takto :

Stejně jako Google umožňuje okamžitě získat odpověď na jakoukoliv textovou otázku, Scio informuje o tom, z čeho je složeno vaše jídlo, oblečení, léky, jaké je složení vody, kterou pijete, vzduchu, který dýcháte – atd.  Zatímco takové technologie jsou k dispozici pouze v průmyslových laboratořích – Scio je pro použití veřejnosti.

Zařízení o hmotnosti 20 g ve velikosti, trochu větší než obvyklý USB-flash disk je připojeno k smartphonu – a pro chemickou analýzu specifických látek (potraviny, léky, nebo jinými prvky) vyžaduje specializované aplikace.

Projekt Scio způsobil rozruch na stránkách Kickstarter , během pouhých dvou týdnů téměř 9000 investorů vyjádřilo zájem investovat do něj celkem 1.960.000 dolarů.
Všichni chtějí okamžitě získat zázračnou hračku – jako například v této reklamě: