Po nalezení 3 zavražděných mladých Izraelců země truchlí, vláda se schází na mimořádném zasedání

Po nalezení 3 zavražděných mladých Izraelců země truchlí, vláda se schází na mimořádném zasedání 5.00/5 (100.00%) 8 ohodnocení

unesení studenti, zleva Ejal Jifrach, Naftali Frenkel, Gilad Saar
unesení studenti, zleva Ejal Jifrach, Naftali Frenkel, Gilad Saar

Těla tří studentů střední náboženské školy – 16letého Naftali Frenkela, 16letého Gilada Šaara (Gilad Shaar) a 19letého Ejala Jifracha (Eyal Yifrach) – kteří byli uneseni při autostopu 12. června u obce Alon Švut v Guš Ecion u Jeruzaléma, byla dnes objevena izraelskými pátrači. Izraelská vláda se schází od 21:30 hodin (20:30 SELČ) na mimořádném naléhavém zasedání.

Izraelská média dostala dnes v podvečer souhlas ke zveřejnění informace o objevení těl mladých mužů. Stalo se tak poté, kdy byly informovány jejich rodiny. Izrael žil ještě několik hodin předtím v naději, že únos bude mít šťastný konec, protože média žila v domnění, že mimořádné zasedání vlády dnes večer se týká jednání s únosci.

Jak se ukázalo, naplnil se temný scénář.

Všichni tři mladíci byli zavražděni krátce po únosu a částečně pohřbeni ve špatně přístupné oblasti Vádí Telem (Wadi Tellem) v oblasti mezi Chalchul (Halhul) a Karmej Cur (Karmei Tzur). Zde je dnes okolo 17. hodiny nalezli pátrači z elitní jednotky Izraelských obranných sil.

Rodiče mladých mužů byli informováni ještě předtím, než média dostala souhlas zprávu zveřejnit.

Na místě těla identifikovali forensní odborníci, poté byla převezena do Institutu forensního lékařství Abu Kabir v Tel Avivu.

O reakci na zločin, který je připisován palestinskoarabským teroristům, dnes večer jedná izraelská vláda.

Již ve čtvrtek izraelské úřady oznámily jména dvou příslušníků Hamasu, důvodně podezřelých z únosu. Jedná se o Ámira Abú Ajšá (Amer Abu Aysha) a Marvána Kavašme (Marwan Kawasme), kteří odjeli ze svého domova autem krátce před únosem a od té doby jsou pohřešovaní.

Izraelci dnes truchlí. Ještě včera se na náměstí Jicchaka Rabina (náměstí Králů Izraele) v Tel Avivu sešly desítky tisíc lidí vyjádřit podporu uneseným a jejich rodinám a žádat jejich propuštění.