Ministr Zaorálek přijal velvyslance z arabských zemí

Ministr Zaorálek přijal velvyslance z arabských zemí 4.10/5 (82.00%) 10 ohodnocení

1193263_1140280_DSC_2139Ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek přijal dne 17. června 2014 v Černínském paláci 2014 velvyslance z arabských zemí vedené alžírským velvyslancem Belajdem Hadžemem, doyenem této části pražského diplomatického sboru.

Ministr Zaorálek vyjádřil zájem ČR na zintenzívnění vzájemných česko-arabských vztahů. „Zaměřme se především na obchodně-ekonomickou oblast, kde existuje na obou stranách nevyužitý potenciál,“ řekl velvyslancům ministr Zaorálek. V průběhu přijetí seznámil ministr Zaorálek přítomné velvyslance s jednáními, která vedl na třetím zasedání ministrů zahraničí EU a Ligy arabských států, kterého se zúčastnil minulý týden v Athénách.

K tématu řešení izraelsko-palestinského konfliktu ministr ujistil velvyslance o tom, že ČR podporuje obnovení přerušených přímých rozhovorů mezi palestinskou a izraelskou stranou a trvá na dodržení principů Kvartetu a zdržení se jakýchkoliv jednostranných kroků včetně násilí a budování osad, které nepřispívají k nalezení mírového řešení. Během přijetí ministr Zaorálek také připomněl, že ČR je demokratický právní stát, který se dlouhodobě zapojuje do boje proti mezinárodnímu terorismu, odmítá šíření nenávisti a intolerance a aktivně podporuje mezináboženský a mezikulturní dialog.

Jedna myšlenka na “Ministr Zaorálek přijal velvyslance z arabských zemí”

Komentáře nejsou povoleny.