Izrael je opět pod palbou, dva zranění civilisté – aktualizováno

Izrael je opět pod palbou, dva zranění civilisté – aktualizováno 5.00/5 (100.00%) 6 ohodnocení

teroristické tunely
tunely teroristů
Zdroj: úřad mluvčího IDF

Exploze raket byly dnes ráno (v neděli 27.7.)  slyšet v Ašdodu, Aškelonu a oblastech Judee i Šaronu, a to i přes „humanitární příměří“ mezi Izraelem a Hamásem.
Protiraketový systém Železná kupole (Iron dome, כיפת ברזל) sestřelil dvě rakety u Aškelonu. Další dvě dopadly na pozemky mimo Aškelon. Nebyla hlášena žádná zranění ani materiální škody.
Dalších sedm raket bylo Hamásem odpáleno do celé oblasti Šaron a jižního Izraele. Železná kupole sestřelila dvě rakety nad Petach Tikvou, pět zbylých dopadlo na jižní Izrael. Střepiny raket jsou rozesety po celém městě, ale nebyla hlášena žádná zranění. Úřady varovaly obyvatele, aby se vyhýbali nevybuchlým hlavicím raket a současně byly vyslány jednotky k jejich zajištění.

Izrael v sobotu večer oznámil, že je ochoten prodloužit humanitární příměří do nedělních 21:00 izraelského letního času. Hamás přesto od nabídky vypálil nejméně jedenáct raket, které zranily dva civilní Izraelce.

IDF proto pokračuje alespoň v likvidaci teroristických tunelů. Operace proti teroristickým tunelům probíhá s mimořádným úsilím ženistů. Nejde jen o obyčejné rozmístění trhavin v tunelech a jejich odpálení, protože ženisté a pyrotechnici operují v palbě teroristů Hamásu. IDF se snaží dodržet příměří, i když jej Hamás opět porušil, ale akce proti tunelům pokračují.