Izraelská civilní obrana: Aplikace pro mobilní telefony, web, Twitter a informační linky

Izraelská civilní obrana: Aplikace pro mobilní telefony, web, Twitter a informační linky 5.00/5 (100.00%) 18 ohodnocení

Ceva AdomPřestože Izraelské obranné síly leteckými údery ničí teroristickou infrastrukturu v Gaze, z tohoto území arabské autonomie na Izrael stále létají rakety. Izraelci se mohou o raketových útocích dozvědět kromě zvuku sirén také pomocí mobilní aplikace, další informace pak získat na webu a informačních telefonních linkách.

Základní informace o to, jak se chovat za stavu ohrožení získáte na webu Velitelství domácí fronty (פיקוד העורף).

V případě raketového útoku se rozezní sirény tzv. Červeného poplachu (Red Alert, doslova Červená barva, Color Red, Ceva adom, צבע אדום), které vyzývají k rychlému odebrání do krytů, k čemuž mají Izraelci 15 sekund.

Kromě zvuku sirény se o poplachu lze dozvědět také z aplikace Red Alert: Israel, kterou pro chytré mobilní telefony vyvinuli v roce 2012 Ari Sprung a Kobi Snir. Aplikaci je možné instalovat do telefonů se systémem Android nebo iOS, a to jak v hebrejštině, tak v angličtině.

Pro města Ašdod, Aškelon a Beer Ševa si lze také instalovat do iPhonu aplikaci Secure Spaces, která pomůže najít nejbližší kryt. Pro Tel Aviv totéž dokáže městská mobilní aplikace a web, pro Jeruzalém lze seznam krytů nalézt na městském webu.

Pokud žijete mimo Izrael, ale chtěli byste vědět o raketových útocích, pak stačí, když současně nainstalujete aplikaci Yo! a současně i aplikaci Red Alert: Israel. Pomocí aplikace Yo!, původně určené k žertovnému posílání „šťouchnutí“ mezi kamarády, se dozvíte o každém rozeznění sirény v Izraeli, včetně místa a času předpokládaného zásahu. Aplikace získává data přímo z Velitelství domácí fronty Izraelských obranných sil.

Informace o raketových útocích arabských teroristů lze získat také na Twitteru na účtu @ AlarmDarom.

Během současné Operace Ochranné ostří jsou v provozu také telefonní informační linky. Velitelství domácí fronty lze požádat o informace bezplatným telefonátem na číslo 104. Organizace pro postižené traumatem z teroristických útoků Natal má linku pro lidi v šoku na čísle 1 (800) 363- 363. Ministerstvo školství provozuje non-stop linku pro rodiče a děti na čísle 02-5603733. Další kontakty lze nalézt na webu organizace Kol Zchut.

Jedna myšlenka na “Izraelská civilní obrana: Aplikace pro mobilní telefony, web, Twitter a informační linky”

  1. Hebrejský název této akce צוק איתן neznamená Ochranné ostří, jak je zde nesprávně přeloženo z angličtiny, ale Mohutný útes

Komentáře nejsou povoleny.