Neobvyklé vybavení a východy z mešity v Gaze + video

Neobvyklé vybavení a východy z mešity v Gaze + video 5.00/5 (100.00%) 19 ohodnocení

doverMluvčí Izraelských obranných sil uvolnil pro publikaci video natočené v mešitě v Gaze. Vybavení ve vstupní modlitebně v přízemí odpovídá vybavení mešit jak si je představujeme, koberce, kazatelna, nízké lavice. Když vojáci ukazují suterén mešity, dostaneme již zcela jiný obraz. Zde již modlitbu připomíná snad jen koberec na němž jsou poskládané zbraně. Dále vidíme pracovní nástroje určené pro hloubení tunelů a to nejdůležitější, vstup do podzemního tunelu, který má také několik větví z nichž některé dosud vojáky prozkoumány nebyly. Mešita se pro teroristy Hamásu stala velice dobrou skrýší. Do mešity přece věřící přicházejí a odcházejí z ní, aniž by kdokoli pojal jakékoli podezření. Druhé video ukazuje likvidaci jiného tunelu.  Podle informací mluvčího IDF bylo na budování tunelů investováno 40% rozpočtu Hamásu. Budovatelé tunelů při použití elektrických anebo pneumatických sbíječek  postupovali rychlostí 4-5 metrů za den. Tunely se nacházejí zpravidla v hloubce 18-25  metrů, ale byl objeven také tunel v hloubce 35 metrů. Podle expertů taková hloubka odpovídá základům desetipatrového domu. Představme si tedy, kolik domů, nemocnic, hotelů  či škol mohlo v Gaze stát. Nadaných inženýru tam je zjevně dost.

2 komentáře u „Neobvyklé vybavení a východy z mešity v Gaze + video“

  1. A na tohle jde tzv. humanitární pomoc… Schovávat se mezi civilní zástavou, v nemocnicích, ve školách, v mešitách…, na to jsou kabrňáci.

  2. Dokážu pochopit, že Gazané berou, když se jim dává (humanitární pomoc). Ale můžete mi někdo, prosím vysvětlit, PROČ tam EÚ ty peníze – i z našich daní – stále posílá, když každému soudnému člověku je jasné, nač jsou ve skutečnosti použity? 😡

Komentáře nejsou povoleny.