Pozemní akce v Gaze, padlí izraelští vojáci a úspěchy

Pozemní akce v Gaze, padlí izraelští vojáci a úspěchy 4.96/5 (99.20%) 25 ohodnocení

img518852Mluvčí IDF (Izraelských obranných sil ) oznámil, že v noci ze soboty na neděli byly do Gazy přemístěny další jednotky. Nelze vyloučit, že operace bude trvat delší dobu, vše závisí od toho jak se situace vyvine. Podle informace z nejmenovaného zdroje bylo objeveno dalších 36 tunelů, které mají umožnit průnik teroristů na území Izraele. V tunelech byly objeveny výbušniny, miny, anestetika, vysílačky a malé bunkry, které měly umožnit útoky na izraelském území. Všechny tyto tunely byly zničeny, buď leteckým útokem anebo útokem z moře.  V tunelech anebo při jiných akcích bylo zlikvidováno také 85 teroristů. Neděle  je třináctým dnem operace během níž Hamás ostřeluje města a další civilní cíle v Izraeli. 1093 raket zasáhlo Izrael z nichž 301 zneškodnil systém Železná kupole (Iron dome). Odhadem asi 100 raket dopadlo v Gaze samotné, těm padly za oběť civilní obytavelé Gazy, počet těchto obětí se nikde neuvádí.

Izraelské obranné síly zaútočily na 2500 teroristických cílů, ze vzduchu, ze země a z moře. 23 izraelských vojáků bylo od počátku operace zraněno, dva z nich utrpěli vážná zranění.

Ze zálohy bylo povoláno 48,000 ezervistů a dalších 18,000 bylo povoláno minulý čtvrtek v noci.

Pět izraelských vojáků během operace padlo,  svobodník Bar Rahav, 21, z Ramat Yishai; četař Benaya Ruval, 20, z Holonu; plukovník Amotz Greenberg, 45, z Hod Hasharon; četař. Adar Bersano, 20, z Nahariye; a četař. Eitan Barak, 20, z Herzliye.

Předpokládá se, že 40% z množství raket, kterými  Hamas disponuje bylo zničeno.

 

 

 

Jedna myšlenka na “Pozemní akce v Gaze, padlí izraelští vojáci a úspěchy”

Komentáře nejsou povoleny.