Tichá revoluce na Chrámové hoře

Tichá revoluce na Chrámové hoře 4.81/5 (96.19%) 21 ohodnocení

Židé  na Chrámové hořeNa rozdíl od minulého období, kdy na Chrámové hoře vládly podmínky značně nepříznivé pro židovské návštěvníky, kteří byli slovně i jinak napadáni a vyháněni, změnila dnes izraelská policie chování vůči židovským návštěvníkům, když  pustila skupinu židovských aktivistů na Chrámovou horu. Tito měli na sobě tradiční pokrývky hlavy (kipy) a trička s portrétem Theodora Herzla Zeeva Žabotinského.

Většina přístupových bran na Chrámovou horu, které jsou určeny výlučně muslimům byla dnes uzavřena. V těch přístupových branách, které jsou otevřené, byl zvýšen počet policistů, kteří v žádném případě neumožnili, aby se arabští návštěvníci srocovali a aby slovně  či jinak napadali židovské návštěvníky.


Doufejme, že policie si uvědomila, svoji povinností  udržovat na Chrámové hoře pořádek a nedopustit, aby tam byli židovští návštěvníci omezováni. Pravděpodobně již dnes nebude židovská přítomnost na Chrámové hoře omezena. Informace o návštěvě  židovských studentů s portréty velikánů získala ohlasy v izraelských médiích.

Jedna myšlenka na “Tichá revoluce na Chrámové hoře”

  1. Jsem moc rád, že Chrámová hora byla zpřístupněna židovským návštěvníkům bez omezení. Vždycky jsem ta omezení považoval za absurdní. Vždyť jakým právem Arabové bránili židovským náštěvníkům v jejich snaze o návštěvu Chrámové hory? – Vždyť žádné takové právo Arabové přece nemají! A nikdy ho neměli!
    Jen by mě moc zajímalo, zda toto zpřístupnění Chrámové hory pro židovské návštěvníky je trvalé, či jen dočasné. Z textu článku to jaksi není jednoznačně patrné. Kdyby mi zde někdo uměl fundovaně odpovědět, byl bych velice rád. Děkuji.

Komentáře nejsou povoleny.