Vrchní zemský rabín Karol Efraim Sidon jde na neplacenou dovolenou, brněnský rabín Šlomo Kučera skončil

Vrchní zemský rabín Karol Efraim Sidon jde na neplacenou dovolenou, brněnský rabín Šlomo Kučera skončil 4.67/5 (93.33%) 12 ohodnocení

Karol Efraim Sidon, zdroj: Wikipedia, 2006
Karol Efraim Sidon, zdroj: Wikipedia, 2006

Vrchní zemský rabín Karol Efraim Sidon bude od 1. září 2014 do 28. 2. 2015 čerpat neplacenou dovolenou. Oznámil to Židovský tiskový a informační servis s odvoláním na rozhodnutí prezidia Federace židovských obcí v České republice ze dne 9. července.

Podle ŽTIS byla neplacená dovolená poskytnuta na žádost rabiho Sidona a o případném ustanovení zástupce vrchního rabína po dobu dovolené bude jednat Rada FŽO na svém zasedání v září.

Rabi Sidon již k 1. červenci rezignoval na post vrchního rabína Židovské obce v Praze, když uvedl, že se jedná o dlouhodobě chystaný krok, uspíšený určitými smyšlenkami, které jsou o němž šířeny těmi, kdo jej nemohou vystát. Nahradit by jej podle očekávání měl rabín David Peter, který se na práci rabína pražské židovské obce roky připravoval.

Od 1. července je bez rabína Židovská obec v Brně, kde skončil rabi Šlomo Kučera. Kdo bude jeho nástupcem a případně zda obec vůbec vlastního rabína bude mít, zatím podle nám dostupným informací nebylo rozhodnuto.