Demokracie, svoboda projevu a její hranice + video

Demokracie, svoboda projevu a její hranice + video 5.00/5 (100.00%) 11 ohodnocení

Tibi 1Někdy je současná válka proti teroristům z Gazy prezentována jako určité překvapení, Nikdo nebyl na pochybách, že vůdce Hamásu, nyní obyvatel luxusního hotelu v Kataru, Ismaíl Haníja (Ismail Haniyeh) , se jednoznačně vyjadřoval a vyjadřuje pro likvidaci Izraele, je to jasný nepřítel a nikdo od něj nečeká nic. Jiné je to s poslanci izraelského parlamentu – Knesetu.  Zastupuje-li poslanec v Knesetu občany země, lze od něj očekávát jistou loajalitu. V případě MUDr. Ahmada Tibiho (أحمد كامل أحمد الطيبي   אחמד טיבי) absolventa lékařské fakulty Hebrejské univerzity v Jeruzalémě, a  poslance  izraelského Knesetu za stranu  Ta’al, která kandidovala v posledních  volbách v rámci  Sjednocené arabské kandidátky by se určitá loajalita očekávat dala. Mandát poslance v Knesetu má již od roku 1999. Jedná se tedy o zkušeného politika. V roce 2011 promluvil na shromáždění v Ramalláhu, kde řekl následující : „Není ničeho vznešenějšího, než to co Izrael nazývá sebevražednými teroristy – šahídy. V historii národů a v bojích je šahíd nejvyšší náboženská hodnota. Není vyšší hodnoty, než smrt ve jménu Alláha – Hašhada. Šahíd je průkopníkem a svou krví rýsuje cestu ke sbodě a osvobození. Šahíd je symbolem vlasti. Požehnání tisícům šahídů ve vlasti a v diaspoře. A požehnání našim šahídům a vaším šahídům, těm, kteří jsou okupanty nazývání teroristy. Ale my říkáme, že není vyšší hodnoty, než zemřít ve jménu Alláha a to i v zelené hranici (hranice z roku 1967 – tedy místě, kde žijí voliči Tibiho ) za vlast .

Nabízí se otázka, zda by něco takového bylo možné v jiné demokratické zemi. Odpověď si čtenář jistě dá sám. Na druhou stranu je třeba připomenout, že vzal li-někdo svého poslance vážně, ať se izraelská a světová veřejnost nediví, protože vše již bylo řečeno.

2 komentáře u „Demokracie, svoboda projevu a její hranice + video“

  1. „V historii národů a v bojích je šahíd (úkladný vrah,terorista) nejvyšší náboženská hodnota.“Tahle citace by se spíš hodila pro příslušníky nějaké satanské sekty,či nějakého zvrhlého náboženského kultu.

    Bez zásahu do výchovy mládeže se situace těžko zlepší.Jack Kelley z USA Today byl přítomen na vyučovaní mladých ve škole provozované Hamásem:“Udělám ze svého těla bombu,“říkal hoch,“která rozmetá maso sionistů,synů prasat a opic….roztrhám jejich těla na malé kousíčky a způsobím jim víc bolesti,než kdy poznali.“

    Jeho spolužáci na odpověď křičeli:“Alláh akbar“ a jeho učitel zvolal:“Ať ti panny poskytnou potěšení.“

  2. Já mám dokonce dojem, že toto je už za hranicí, kterou povoluje samotný stát Izrael. Jedna z podmínek založení parlamentních stran je, že ty samozřejmě nebudou vystupovat proti zničení státu jako takového a proti zničení demokratických principů. Jen už teď nemám po ruce onen zdroj 🙁 Musím to zkusit znovu někde dohledat. Ale vím, že tam nějaká podmínka byla a zdá se mi, že tento výrok tuto podmínku porušuje.

Komentáře nejsou povoleny.