Hamás znovu porušil příměří a své závazky

Hamás znovu porušil příměří a své závazky 5.00/5 (100.00%) 20 ohodnocení

primeri_5_av_5774
Příměří v podání Hamásu
Foto: Flash 90

Hamás opět porušil dohodu. Oboustranně dohodnuté „humanitární příměří“ vzalo dnes za své, když bylo z Gazy odpáleno několik raketových salv na Izrael. V oblasti jižní Gazy, alespoň podle palestinských zdrojů, vypukly těžké boje mezi teroristy a izraelskou armádou kolem 10. hodiny místního času. Údajně při nich bylo eliminováno 8 teroristů.
Spolu s Hamásem se na raketových útocích podílí i teroristická organizace Islámský džihád.

Oblast Eškolu byla terčem několika minometných útoků. Nebyli hlášení zranění, ale po explozích vypukl požár, který se začal šířit. Požární jednotky se jej snaží lokalizovat a uhasit. Také obranný systém „Železná kupole“ nezahálí a sestřelil dnes odpoledne izraelského letního času nad městem Ofakim dvě palestinské rakety.
Úřad premiéra Benjamina „Bibi“ Netanjahua vydal prohlášení, ve kterém uvádí: „Teroristické organizace v Gaze znovu nepokrytě porušily příměří, ke kterému se zavázaly – tentokrát ministru zahraničí USA a generálnímu tajemníkovi OSN.“

Ještě před 07:00 místního času teroristé z Gazy vypálili salvu raket, která naštěstí nezpůsobila zranění ani materiální škody. Rakety explodovaly na otevřených prostranstvích v oblastech Sdot HaNegev a Merchavim. Další rakety byly vypáleny v 07:30 na Aškelon a Ašdod, byly však sestřeleny systémem „Železná kupole“. Jiná salva raket byla vypálena na oblasti hraničního pásma Gazy krátce před 08:00 izraelského letního času. Další minometný a raketový útok z Gazy byla zahájen jen krátce před 08:00 izraelského letního času, kdy mělo vstoupit dohodnuté 72 hodinové příměří v platnost.
Úřad premiéra Státu Izrael otevřeně a oficiálně toto dohodnuté příměří přijal. „V souladu se rozhodnutím vlády přijali premiér a ministr obrany (Moše Ja’alon) návrh USA a OSN na humanitární příměří v délce 72 hodin, počínaje 08:00 (izraelského letního času)“. Ministr zahraničí USA, John Kerry, oznámil, že návrh přijal Izrael i Hamás. Hamás však oficiálně přijetí příměří potvrdil až později.
V době publikování této zprávy, kdy má příměří schválené Hamásem platit více než 4 hodiny, je Izrael bez raketových útoků „celých“ 26 minut.

2 komentáře u „Hamás znovu porušil příměří a své závazky“

Komentáře nejsou povoleny.