Potvrzeno: Mohammad Deiff eliminován + aktualizace

Potvrzeno: Mohammad Deiff eliminován + aktualizace 4.88/5 (97.50%) 16 ohodnocení

img525392
Fotografie z roku 1990

Izraelský diplomatický zdroj potvrdil dnes ráno, že se podařilo eliminovat Mohammeda Deiffa, velitele vojenské větve Hamásu -Brigád Ezzedine Al Qassam. Podle posledních informací ze zdrojů blízkých  teroristickým kruhům Hamásu údajně byl Deiff pouze zraněn.  Identita třetího zabitého při nočním izraelském náletu nebyla oznámena.  Ministr vnitra Gidon Saar  řekl v interiview pro vojenskou rozhlasovou stanici Galei Tzahal, že význam Deiffa pro hnutí Hamás lze srovnat s postavením  vůdce Al Kaidy  Osamy bin Ladina. Během nočního útoku izraelského letectva  byl zbořen dům v němž Deiff pobýval s manželkou a dcerou. Palestinské zdroje potvrdily nález tří mrtvých těl. Deiff se většinou zdržoval v ilegalitě v různých bunkrech a několik pokusů a jeho likvidaci ztroskotalo.

Jitzhak Herzog, předseda strany Avoda a představitel izraelské opozice řekl, že Izrael se dostává do další fáze konfliktu, kdy je třeba pokořit Hamás a přivést jej zpět k jednacímu stolu v Egyptě za účasti dalších států. Tzipi Livni naopak vidí řešení v tom, vytvořit koalici proti Hamásu a s Hamásem jako takovým vůbec nejednat.
Podle posledních informací však má dnes v Kataru jednat Mahmout Abbás, prezident Palestinské samosprávy s katarským emírem a také s Chaledem Mashalem. Podle komentátorů také politické vedení Hamásu pod vlivem Kataru způsobilo, že plánované příměří projednávané v Egyptě ztroskotalo a střelba raket na Izrael z Gazy byla včera odpoledne obnovena.  Izraelská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat.

img498412