2,105,394 dětí dnes zahájilo v Izraeli nový školní rok

2,105,394 dětí dnes zahájilo v Izraeli nový školní rok 4.88/5 (97.50%) 8 ohodnocení

img5281062,105,394 je počet dětí a mládeže, kteří dnes zahájily v Izraeli nový školní rok. 149,705 z nich jsou prvňáčci a 112,750 zahájilo poslední rok své povinné školní docházky ve dvanáctých třídách středních škol anebo gymnázií. Spolu s nimi zahájili školní rok 149,705 pedagogů.

Pouze několik málo škol se pro žáky a studenty neotevřelo . Stalo se tak v  Taybe (Tajbe) , kde se brány školy neotevřely na prostest proti vraždě ředitele školy Amal,  který byl zastřelen přímo ve škole neznámým útočníkem. Několik škol v Aškelonu, v Netaniji a Pardes Chana zůstalo zavřených na protest proti chybějícím krytům anebo vyššímu počtu žáků ve třídě, než je únosné.  

Prezident Reuben Rivlin zahájil školní rok v Dimoně a také předseda vlády Netanjahu jel na jih zahájit školní rok ve škole ve Sderot a v jednom z kibuců u hranic s Gazou.  Ve školách děti mluvily o tom co očekávají od první třídy, smutné je, že děti celkem spontáně řekly, že chtějí umět číst a psát a také chtějí aby nebyly sirény „červená barva“ a to je hodně smutné. Humornější byla odpověď prvňáčka na otázku předsedy vlády, které zvíře má rád. Celkem neobvyklá odpověď: „Mám rád hady.“  ovšem předsedu  vlády nevyvedla z míry. Odpověděl: „Mohu tě s některými seznámit.“  A tak dostal prvňáček první lekci z politologie.

 

 

2