Izrael vyšle do úřadu velvyslance v arabských zemích poprvé ženu.

Izrael vyšle do úřadu velvyslance v arabských zemích poprvé ženu. 5.00/5 (100.00%) 16 ohodnocení

il-vlajka Současná zaměstnankyně ministerstva zahraničí Einat Schlein byla jmenována na post velvyslance v Jordánsku, mezi dalšími jedenácti jmenovanými vládou.

Izrael v neděli oznámil jména dvanácti nově jmenovaných do pozic, které vyžadují souhlas vlády, je mezi nimi i první žena na postu velvyslance Izraele v arabské zemi. Einat Schlein, zaměstnaná posledních 22 let na ministerstvu zahraniční, je uvedena na seznamu jako nový velvyslanec Izraele pro sousední Jordánsko, s nímž USA a případně i Izrael těsně spolupracují v postupu proti hrozbě ze strany militantů ISIS z Iráku a Sýrie.

Schlein dosud pracovala jako ředitelka divize v rámci Centra pro politický výzkum, zpravodajské a analytické pobočce ministerstva zahraničí. Nově jmenovaná velvyslankyně se tak vrátí do Ammánu, kde začala její diplomatická kariéra. Einat Schlein kromě toho pracovala také na izraelském velvyslanectví ve Washingtonu.
Další ohlášená nově obsazená místa se týkají pozice velvyslance v Rumunsku, Bulharsku, Belgii, Kypru, Azerbajdžánu, Španělska, Mexika, Irska, Slovenska, apozice ekonomického konzula v Atlantě. Z nově jmenovaných pozic jich sedm obsadí ženy.

 

Zdroj: ynetnews

Jedna myšlenka na “Izrael vyšle do úřadu velvyslance v arabských zemích poprvé ženu.”

  1. he he, tak to som vážne zvedavý, či tej pani veľvyslankyni udelí jordánska vláda agrément a či jej niektorá z tých uterákových hláv podá na verejnosti ruku …

Komentáře nejsou povoleny.