Izrael – zákaz veřejného používání vlajek Hamásu, ISIS, Hizballáhu

Izrael – zákaz veřejného používání vlajek Hamásu, ISIS, Hizballáhu 5.00/5 (100.00%) 15 ohodnocení

img512266Vlajky ISIS, Hamasu, a Hizballáhu jsou zakázány a kdo je bude používat a vyvěšovat, může být obviněn z trestného činu.
Kdo bude v Izraeli vyvěšovat vlajky, nebo vystavovat jiné symboly spojené s ISIS, Hamasem, Hizballahem, nebo jinou teroristickou organizací, bude zatčen a obžalován, rozhodl generální prokurátor Yehuda Weinstein. Uvádí se to v dopise, který poslal Weinsteinův asistent pracovníkům ministerstva spravedlnosti. V dopise se píše, že podle Weinsteinova mínění má stát plné právo na takový krok. “PLO byla deklarována za teroristickou organizaci před mnoha lety, a to se nikdy nezměnilo. Technicky vzato, je vyvěšení vlajky PLO zločin.

“Poté, co se mezi Izraelem a Palestinskou samosprávou, která reprezentuje PLO, vybudovaly nové vztahy, přehlížel generální prokurátor mnoho let kriminální aspekty používání vlajky PLO a nikdo za to nebyl trestán,” říká dopis. “Přesto to neznamená, že je někdo generelně chráněn před trestem za takový zločin.” Tento zákon, říká dopis, musí být uplatněn proti skupinám, které praktikují terorismus, včetně ISIS, Hizbollah a Hamas.
“Když je taková vlajka použita, musí policie posoudit, zda hrozí nebezpečí narušení veřejného pořádku, nebo nebezpečí pro veřejnost. V takovém případě by policie měla podniknout veškeré nutné kroky k odstranění takových vlajek. Ve vhodných případech by měly být proti pachatelům uplatněny sankce.,” uvádí dopis. Zatímco vlajka PLO může být vyvěšena, měla by být zahájena rychlá a účinná akce proti použití vlajek jiných teroristických skupin, píše se v dopise. “Již jsme tyto instrukce předali policii a ostatním bezpečnostním složkám a očekáváme, že budou jednat podle těchto principů,” dodává se.
Vlajky Hizbollahu a Hamasu jsou často k vidění během protestů v arabských městech a hlavně na Chrámové hoře. Židovští obyvatelé a návštěvníci vědí, že je to většinou doprovázeno házením kamenů a jinými útoky.

Vlajka ISIS na Chrámové hoře
Vlajka ISIS na Chrámové hoře

 

Překlad Tomáš Kubín