Karnit Flug mezi sedmi nejlepšími guvernéry centrálních bank světa

Karnit Flug mezi sedmi nejlepšími guvernéry centrálních bank světa 5.00/5 (100.00%) 8 ohodnocení

Karnit Flug
Karnit Flug

Best Central Baker Award 2014, Global FinanceKarnit Flug (קרנית פלוג), guvernérka Banky Izraele (בנק ישראל), byla vybrána časopisem Global Finance jako jedna ze sedmi nejlepších hlav centrálních bank na celém světě.

Časopis od roku 1994 každoročně sestavuje žebříček guvernérů centrálních bank 70 zemí a na základě toho, jak úspěšně vedou své banky v současnosti rozbouřených ekonomických vodách, je hodnotí jako ve škole známkami od A po F. Hodnocení zohledňuje kritéria jako kontrola inflace, stanovování úrokových sazeb, měnová stabilita a dosahování ekonomických růstových cílů.

Známku A letos obdrželi guvernéři z Filipín, Indie, Izraele, Malajsie, Saúdské Arábie, Švýcarska a Tchaj-vanu (Čínské republiky).

Guvernér Evropské centrální banky Mario Draghi dostal stejně jako loni známku A-, stejně jako guvernéři z Chile a Kolumbie. Guvernér České národní banky Miroslav Singer si letos polepšil z loňského B- na B+.

Guvernér centrální banky Čínské lidové republiky Čou Sjaočuan (Zhou Xiaochuan) si polepšil z loňské C na letošní B-. Předsedkyně Rady guvernérů Federálního rezervního systému (Fed) USA Janet Yellen hodnocena nebyla, protože se funkce ujala až letos v červnu. Její předchůdce Ben Bernake loni získal B+.

Karnit Flug byla doporučena do čela Banky Izraele svým předchůdcem Stanleyem Fischerem, který je nyní vicepředsedou Fedu. Jmenována byla však až poté, kdy se premiéru Benjaminu Netanjahuovi (Binyamin Netanyahu) a ministru financí Jairu Lapidovi (Yair Lapid) opakovaně nepodařilo získat jiné kandidáty.

Global Finance Grades The World’s Top Central Bankers 2014 – zpráva Global Finance (anglicky)