Ministr Zaorálek přijal předsedu Knesetu Edelsteina

Ministr Zaorálek přijal předsedu Knesetu Edelsteina 5.00/5 (100.00%) 5 ohodnocení

1223699_1174175_x2014_09_09_Ministr_Zaoralek_a_predseda_izraelskeho_Knesetu_Yuli_Yoel_EdelsteinMinistr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek se dne 9. září 2014 v Černínském paláci setkal s předsedou izraelského Knesetu Yuli-Yoel Edelsteinem.

Hlavními tématy jejich setkání bylo zhodnocení aktuální situace v Gaze od vyhlášení posledního příměří a výměna názorů na možnosti řešení izraelsko-palestinského konfliktu. Ministr Zaorálek s předsedou Knesetu také hovořil o nadcházejícím společném zasedání vlád obou zemí v Jeruzalémě.

„S předsedou Knesetu Edelsteinem jsme se shodli, že společné zasedání vlád obou zemí plánované na listopad je velmi důležité pro rozvoj vzájemných vztahů zejména na poli obchodu, vědy a výzkumu,“ uvedl ministr Zaorálek.

Český ministr zahraničí také komentoval vzájemnou diskuzi o izraelsko-palestinském konfliktu: „Vyjádřil jsem podporu umírněnému palestinskému vedení prezidenta Abbáse a jednoznačně jsem se postavil za nutnost znovuzahájení mírových rozhovorů,“ shrnul šéf české diplomacie.

Předseda Izraelského Knesetu je v České republice na pozvání předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Během své návštěvy se setká s vrcholnými českými představiteli, včetně předsedů obou komor Parlamentu a předsedy vlády ČR. Na programu má i setkání s českou židovskou komunitou či návštěvu památníku v Lidicích. Fotoeseje y obou zastavení na návštěvě předsedy Knessetu přineseme v oddělených fotoesejích.