Prohlášení českého ministerstva zahraničí k izraelským plánům na výstavbu bytových jednotek v lokalitě Giv’at Hamatos

Prohlášení českého ministerstva zahraničí k izraelským plánům na výstavbu bytových jednotek v lokalitě Giv’at Hamatos 4.24/5 (84.76%) 42 ohodnocení

Černínský palác při pohledu ze zahrady (autor: MZV ČR)
Černínský palác při pohledu ze zahrady (autor: MZV ČR)

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky je znepokojeno nedávným zveřejněním záměru izraelských úřadů zahájit výstavbu nových bytových jednotek v oblasti Giv’at Hamatos ve východním Jeruzalémě.

Evropská unie zastává jednoznačnou pozici, že výsledkem blízkovýchodního mírového procesu mají být dva státy – Izrael a Palestina, které existují bok po boku, v míru a bezpečí, a spolupracují. Jakákoliv významnější změna statu quo v citlivé oblasti východního Jeruzaléma by proto mohla mít škodlivý dopad na další postup mírových vyjednávání, která, jak Česká republika pevně věří, budou nakonec obnovena.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR vyzývá příslušné izraelské úřady a izraelskou vládu, aby přehodnotily plány na výstavbu nových bytových jednotek v oblasti Giv’at Hamatos.

Článek je tiskovou zprávou Ministerstva zahraničních věcí České republiky.

4 komentáře u „Prohlášení českého ministerstva zahraničí k izraelským plánům na výstavbu bytových jednotek v lokalitě Giv’at Hamatos“

  1. Psát českému ministerstvu je asi zbytečná věc, ale nemohli bychom napsat tomu izraelskému, že se nám jejich záměr líbí a velmi ho podporujeme? A že se se stanoviskem českého ministerstva neztotožňujeme?

  2. ❗ na FB vždy klikám „líbí“,event píšu ať staví, protože lidí v Izraeli stále přibývá a musí někde bydlet. Takže pokud bude naše podpora Izraele nějak sepsaná, ráda se na ní budu podílet. A že naše ministerstvo zahraničí nemluví za všechny občany republiky je jasné. Stojím za postojem prezidenta Zemana, který mne nadmíru příjemně překvapil.

Komentáře nejsou povoleny.