Turecko musí rozhodnout zda se postaví proti Islámskému státu

Turecko musí rozhodnout zda se postaví proti Islámskému státu 4.95/5 (98.95%) 19 ohodnocení

Suleiman  turbesi ITeroristé IS obsadili hrobku Suleimana Šáha v Sýrii u Aleppa.  Suleiman Šáh (asi 1178-1236) byl dědečkem Osmana I. (1258-1326) zakladatele Osmanské říše. Suleiman Šáh utonul v řece Eufratu. Nedaleko od místa své smrti byl pohřben v hrobce, která se turecky nazývá Süleyman Şah Türbesi poblíž syrského města Aleppa. Podle 9. bodu Ankarské dohody z roku 1921 mezi Francií a Tureckem tato hrobka s bezprostředním okolím je tureckým výsostným územím a ochraňovat ji budou turečtí vojáci.

Ve středu tuto hrobku obsadili teroristé Islámského státu a zajali třicet tureckých vojáků. Po několika hodinách je všechny odvezli neznámo kam. Nyní stojí Turecko před osudovým rozhodnutím, které od něj očekávají nejen jeho občané, ale i svět. Turecký parlament by měl rozhodnout dnes o zapojení se do aktivního boje proti teroristům z Islámskému státu.

Suleiman Turbesi

Jedna myšlenka na “Turecko musí rozhodnout zda se postaví proti Islámskému státu”

  1. Bylo napadeno a obsazeno území členského státu NATO,Turecko může požádat o vojenskou pomoc ostatní členské země.Pravdou je,že je vojensky dost silné,aby si s tímto poradilo.

Komentáře nejsou povoleny.