Ministr Herman jednal v Izraeli s ministryní kultury Limor Livnat

Ministr Herman jednal v Izraeli s ministryní kultury Limor Livnat 5.00/5 (100.00%) 2 ohodnocení

Daniel Herman a Limor Livnat podepisují společné prohlášení
Daniel Herman a Limor Livnat podepisují společné prohlášení

V úterý 25. listopadu jednal ministr kultury Daniel Herman v Jeruzalémě s resortní kolegyní, ministryní kultury a sportu, paní Limor Livnat. Setkání se uskutečnilo v rámci česko-izraelských mezivládních konzultací.

Jednání, které proběhlo ve velice přátelském duchu, přineslo několik konkrétních výsledků. Oba ministři se shodli na nadstandardní úrovni vzájemných vztahů, která se vyznačuje intenzivními kontakty v kulturní oblasti. Dále se zabývali podporou spolupráce českých a izraelských subjektů podílejících se na realizaci projektů zaměřených na problematiku vzdělávání o holocaustu. Při této příležitosti informoval ministr Herman svou izraelskou kolegyni o projektu památníku šoa Bubny. Tato informace se na izraelské straně setkala s velkým pozitivním zájmem.

Daniel Herman a Limor Livnat
Daniel Herman a Limor Livnat

Ministr Herman poznamenal, že v roce 2015 si připomeneme první návštěvu Václava Havla v Izraeli a v této souvislosti vyjádřil přání přenést do Izraele odkaz prvního polistopadového prezidenta Československa a posléze i České republiky.

Obě strany vyjádřily zájem uzavřít nový Prováděcí program mezi vládou České republiky a vládou Státu Izrael na léta 2016-2019. Prováděcí program je klíčovým dokumentem pro realizaci konkrétních projektů spolupráce v oblasti kulturní a školství.

Oba ministři se dále shodli na pokračování vyjednávání o textu Dohody o filmové koprodukci mezi vládou České republiky a vládou Státu Izrael a stanovili nová témata spolupráce pro další období: kulturní a kreativní průmysly, umělecké vzdělávání.

Článek je tiskovou zprávou Ministerstva kultury České republiky.