Ministr Stropnický podepsal v Izraeli dohodu o spolupráci

Ministr Stropnický podepsal v Izraeli dohodu o spolupráci 5.00/5 (100.00%) 3 ohodnocení

český ministr obrany Martin Stropnický a izraelský ministr obrany Moše Jaalon podepisují dohodu o spolupráci v oblasti obrany
český ministr obrany Martin Stropnický a izraelský ministr obrany Moše Jaalon podepisují dohodu o spolupráci v oblasti obrany

Ministr obrany Martin Stropnický podepsal se svým izraelským protějškem Moše Ya’alonem dohodu o spolupráci v oblasti obrany.

Na společném jednání vlád obou zemí v Jeruzalémě oba politici stvrdili také prohlášení o obranné a vojenské spolupráci. V ní se Češi a Izraelci vyslovili pro další rozvoj v této oblasti, pravidelné konzultace a hledání nových témat, kde by obrannou spolupráci mohli rozšiřovat.

Speciální deklarace se týká kybernetické bezpečnosti. Na jejím základě chtějí obě strany sdílet informace a zkušenosti s cílem posílit ochranu proti možným kybernetickým hrozbám a plánují výměnu informací o výzkumu a vývoji v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Premiér Bohuslav Sobotka považuje za perspektivní oblasti spolupráce kromě vědy, výzkumu a inovace, dopravy nebo strojírenství právě kybernetickou bezpečnost. Na tuto oblast se české ministerstvo obrany hodlá v následujících letech více zaměřit. Vzniknout by měl speciální tým věnující se internetovým hrozbám.

Článek je tiskovou zprávou Ministerstva obrany České republiky.

Jedna myšlenka na “Ministr Stropnický podepsal v Izraeli dohodu o spolupráci”

Komentáře nejsou povoleny.