Ministryně Marksová jednala v Izraeli o péči o přeživší holokaust i o pracovních vízech pro studenty

Ministryně Marksová jednala v Izraeli o péči o přeživší holokaust i o pracovních vízech pro studenty 5.00/5 (100.00%) 1 ohodnocení

česká ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a izraelský ministr sociálních věcí a sociálních služeb Meir Kohen podepisují memorandum o spolupráci
česká ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a izraelský ministr sociálních věcí a sociálních služeb Meir Kohen podepisují memorandum o spolupráci

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová navštívila společně s premiérem Bohuslav Sobotkou a dalšími členy české vlády ve dnech 24. až 26. listopadu Izrael. Na programu měla setkání s izraelským ministrem pro seniory Uri Orbachem a ministrem sociálních věcí a sociálních služeb Meirem Cohenem.

„S panem ministrem Orbachem jsme jednali o péči o ty, kteří přežili holocaust. V České republice mohou využít podpory v rámci sociálních služeb, mohou získat příspěvky k důchodu, dávky či příspěvek na péči,“ uvedla ministryně Marksová. S ministrem Cohenem hovořila o spolupráci v oblasti sociálních služeb a sociální práce, péči o ohrožené děti a otázce osob se zdravotním postižením.

S oběma ministry pak ministryně podepsala memoranda o spolupráci. Mezi MPSV ČR a Ministerstvem pro seniory dosud spolupráce neprobíhala, s Ministerstvem sociálních věcí probíhá od roku 2012, deklarace ji stvrdila.

Ministryně v Izraeli rovněž jednala o pracovních vízech pro studenty. „Chceme zjednodušit vydávání pracovních víz pro studenty v Česku i v Izraeli, aby mohli při dlouhodobějších výměnných pobytech pracovat,“ dodala ministryně Marksová.

Ministryně též navštívila památník obětem holocaustu Yad Vashem a položila květinu k památníku Terezína. Ve středu má na programu setkání s izraelským prezidentem Reuvenem Rivlinem.

Jde již o druhé česko – izraelské mezivládní konzultace, první se uskutečnily v květnu 2012 v Praze.

Článek je tiskovou zprávou Ministerstva práce a sociálních věcí České republiky.