Syrská státní tisková agentura SANA začala publikovat v hebrejštině

Syrská státní tisková agentura SANA začala publikovat v hebrejštině 5.00/5 (100.00%) 8 ohodnocení

SANA hebrejskySyrská státní tisková agentura SANA spustila hebrejskou verzi svého webu. Cílem má být „informování co možná největšího počtu lidí a očistění obrazu Sýrie,“ uvedl ředitel SANA Ahmad Dawa.

Web, obsahující v hebrejštině zprávy od poloviny října, cílí na židovské Izraelce, k nimž promlouvá jejich místy nedokonalou, avšak srozumitelnou mateřštinou a šíří stejně jako dalších jazykové verze propagandu režimu prezidenta Bašára Assada. (edit – web je nyní offline)

O úspěšnosti propagandistického působení lze s ohledem na cílovou skupinu pochybovat.

Sýrie neuznává existenci Izraele a je s ním od jeho vzniku v roce 1948 ve válečném stavu, když se aktivně účastnila války ve snaze nově vzniklý židovský stát zničit. V Šestidenní válce v roce 1967 pak Sýrie přišla o podstatnou část Golanských výšin, o něž svedla s Izraele boj ještě během Jomkipurové války v roce 1973 a které Izrael v roce 1981 formálně anektoval. Od té doby je na společné hranici takřka trvalý klid, avšak Assadův režim léta spolupracuje s Islámskou republikou Írán a aktivně podporuje libanonské šíitské teroristické hnutí Hizballáh (Alláhova strana), které opakovaně vyvolává války s Izraelem.

Kromě hebrejské verze publikuje SANA arabsky, anglicky, čínsky, francouzsky, persky (farsí) rusky a španělsky.

Jedna myšlenka na “Syrská státní tisková agentura SANA začala publikovat v hebrejštině”

Komentáře nejsou povoleny.