Teroristický útok v Jeruzalémě – Arab zaútočil na zastávku MHD, 1 mrtvý, řada zraněných

Teroristický útok v Jeruzalémě – Arab zaútočil na zastávku MHD, 1 mrtvý, řada zraněných 4.88/5 (97.50%) 16 ohodnocení

Foto z místa útoku, Teroristický útok v Jeruzalémě, 5. 11. 2014
Foto z místa útoku

V centru Jeruzaléma se udál teroristické útok. Způsobem provedení stejný jako během předchozího útoku, kdy řidič vjel rychlostí do lidí, kteří čekali na tramvaj a vystupovali z právě přijíždějící tramvaje, která vjížděla do stanice Šimon HaCadik (Shimon Hatzadik, Šimon Spravedlivý) a následně  na křižovatce u hotelu Grand Court.

K vražednému útoku se přihlásilo palestinskoarabské teroristické Hnutí islámskoho odporu (Hamas), ovládající Pásmo Gazy. V prohlášení pro média označilo vraha lidí čekajících na tramvaj za „mučedníka“ a zločin za „hrdinskou operaci.“

Místo je v bezprostřední blízkosti policejních kasáren, proto byli policisté na místě okamžitě a arabského teroristu zastřelili. Posléze byl identifikován jako Ibrahím al-Akrí, člen Hamasu z východojeruzalémského tzv. „utečeneckého tábora“, ve skutečnosti běžné městské čtvrti Šuafat (Shuafat).

Z jednoho místa útoku bylo odvezeno 14 zraněných. Z nich jeden byl zraněný velmi těžce a při převozu zraněním podlehl. Na druhém místě zločinec zranil ještě 5 lidí.

Teroristický útok v Jeruzalémě, 5. 11. 2014

Teroristický útok v Jeruzalémě, 5. 11. 2014