Benjamin Netanjahu: bezpečnost Izraele je na prvním místě

Benjamin Netanjahu: bezpečnost Izraele je na prvním místě 5.00/5 (100.00%) 4 ohodnocení

img554016Předseda vlády Benjamin Netanjahu a ministr obrany Moše Ja’alon hovořili dnes (v sobotu večer) o leteckém bombardování Gazy, jako o odpovědi na raketu vypálenou z Gazy na civilní cíle v oblasti Eškol. Ja’alon hovořil při příležitosti zapalování pátého chanukového světla společně s vojáky IDF u Západní stěny v přítomnosti předsedy vlády.  Ja’alon řekl, že cílem byla cementárna jejíž produkce měla sloužit k rekonstrukci útočných tunelů, které byly zničeny během letní akce. Útok byl jednoznačným poselstvím o tom, že Izrael nebude trpět návrat k rutině střelby  raket z Gazy  na obyvatele jižního Izraele, jak tomu bylo v minulých letech. Odpovědnost za střelbu raket z Gazy nese Hamás, protože má situaci v Gaze pevně pod kontrolou.

Předseda vlády Benjamin Netanjahu prohlásil, že neponechá bez odpovědi jedinou raketu vystřelenou na izraelské civilní cíle.  Netanjahu řekl: „Bezpečnost Izraele je na prvním místě a ani jediná raketa nezůstane bez adekvátní odezvy. Izraelské letectvo odpovědělo střelbou na cementárnu, jejíž produkceměla sloužit k rekonstrukci tunelý zničených během letní akce „Ochranné ostří“. Dále označil Hamás za jediného odpovědného za jakoukoli eskalaci, která může následovat.

Tento letecký úok byl prvním útokem od srpna, kdy byla ukončena akce „Ochranné ostří“.

K informaci, že Hamás používá  prostředky od OSN, UNRWA a dalších organizací na rekonstrukci tunelů, ještě před bombardováním odmítl mluvčí IDF komentovat.