Benjamin Netanjahu před setkáním s Johnem Kerrym v Římě – neustoupíme diktátu + video

Benjamin Netanjahu před setkáním s Johnem Kerrym v Římě – neustoupíme diktátu + video 4.69/5 (93.85%) 13 ohodnocení

Těsně před odletem do Říma řekl dnes (v pondělí ráno) předseda vlády následující: „Během minulých lest se vždy čas od času objevily pokusy diktovat nám podmínky, které by poškodily bezpečnost Izraele a nepřispěly ke skutečnému míru. Tentokrát také nepodlehneme diktátu jednostranných kroků, které jsou časově omezené, v této době, kdy se po celém světě šíří radikální islám.“ K současné situaci v Austrálii, řekl : „V realitě, kdy islámský teror rozprostírá své sítě na každém místě, se budeme bránit jakémukoli  pokusu, aby se tento teror dostal k nám domů, do Izraele a toto říkám, zcela jednoznačně. Neustoupíme diktátu v jakékoli formě. uzavřel prohlášení Netanjahu. V Římě se Netanjahu setká s americkým ministrem zahraničí Johnem Kerrym. Natanjahu chce přesvědčit Spojené státy, aby na pokus palestinské  delegace, vyhlásit stát s tím, že Izrael dostane dva roky na to, aby vyklidil Judeu a Samaří a tak „ukončili okupaci“,  uvalili  veto. Palestinci s tímto návrhem přišli dříve, než se předpokládalo.  Obama a jeho evropští spojenci chtějí palestinský návrh použít jako nátlak na Izrael. Na druhou stranu by taková zrada Izraele posílila pozici Netanjahua ve volbách 17. března.

1 komentář u „Benjamin Netanjahu před setkáním s Johnem Kerrym v Římě – neustoupíme diktátu + video“

 1. Můj pohled na územní celistvost Izraele je obsažen v mém článku článku z r. 2009 na adrese:

  http://granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=9491

  Z článku vyjímám:

  Princip výměny území za mír byl v malém realizován v Gaze. Výsledek? Z tohoto území pršely rakety na Izrael – Izrael tedy dostal výměnou za území TEROR. Jakou má v tomto světle cenu mírová dohoda z Osla z r. 1993? Dohoda byla uzavřena s OOP, nikoli však s Hamasem (vznikl 1987, vyhrál volby v r. 2006), který tehdy na politické scéně ještě nebyl. A protože je Hamas na oficiálním palestinském vedení nezávislý a určuje politický vývoj na palestinském území, je dohoda z Osla bezcenná – prostě Hamas se jí necítí vázán. Pokud bude Izrael jednat s každou organizací, která se časem vynoří a bude ho ohrožovat, pak se odsuzuje k neúspěšným jednáním donekonečna.

  Důležité je toto hledisko: jestliže z Gazy prší rakety na Izrael, svět to nevnímá jako teroristický útok proti suverénnímu státu. Podnikne-li ale Izrael na obranu svých občanů protiakci, celý svět ho za to odsuzuje. Vláda, která nechrání své občany, nemá právo na existenci.

  Jak se ale bude situace vyvíjet, dojde-li ke vzniku suverénního palestinského státu? Nebudou z tohoto území pršet rakety na Izrael, jako v dnešní době z Gazy? Jelikož skutečná změna nenastala, pak z toho, co se už stalo, lze usoudit na to, že budou raketové útoky pokračovat– jenom s tím rozdílem, že budou rozsáhlejší a tvrdší, protože si palestinský stát nakoupí tyto moderní zbraně legálně, tedy přestane jejich domácí výroba, jako tomu bylo v Gaze –a Izrael proti tomu nebude moci téměř vůbec nic dělat.

  Důležitá je i ta okolnost, že pokud by se Izrael bránil vojenskými prostředky jako nyní v Gaze, svět to bude vnímat jako napadení suverénního státu. Palestinský stát pak bude mít celý svět na své straně. Izraelští politici si odmítají připustit, že konflikt nemá v lidské rovině východisko a proto svou bezmocnost a bezradnost kompenzují tím, že se honí za fatamorgánou.

  Musím tedy konstatovat, že všichni ti, kteří chtějí vytvořit palestinský stát na biblickém území, postrkují Izrael směrem k mezinárodnímu válečnému konfliktu.

  Jak jsem již výše napsal: Odstoupí-li Izrael jakoukoli část svého území, odsuzuje se k tomu, aby ho později za velikých obětí dobýval znovu. Žádný z izraelských politiků nemá mandát na to, aby odstoupil byť i nepatrnou část území – protože hranice státu Izrael nevznikly následkem vojensko-politických tlaků, ale byly výslovně stanoveny Hospodinem. Vyhánění a masakry Židů v mnohých státech světa dokazují oprávněnost izraelského státu na jeho biblicky definovaném území.

  Izraelský národ má tu zvláštnost, že těžko může žít mimo prostor který mu vymezil Hospodin. Viz tento text:

  5M. 28:65,66: „Mezi těmi pronárody nebudeš mít klidu, ani tvá noha si neodpočine. Hospodin ti tam dá chvějící se srdce, pohaslé oči a zoufalou duši. Tvůj život bude viset na vlásku, v noci i ve dne se budeš chvět strachem a nebudeš jist svým životem.“

  Pokud ale vznikne palestinský stát na biblickém území se souhlasem Izraele, bude tím opuštěno biblické hledisko – proto NUTNĚ nastoupí mnohá hlediska lidská, za kterými se budou skrývat Boží soudy. Nechť si politici Izraele uvědomí to, že vznikne-li na biblickém území palestinský stát, pak opovrhli Božím darem. Hranice palestinského státu nikdy nebudou definitivní a budou se neustále rozšiřovat na základě mnohých lidských hledisek – protože biblické hledisko bylo opuštěno. Rozšíří se tedy na základě např. populační exploze, usnadnění komunikace, správy, přístupu k nejrůznějším zdrojům, etc. – a Izrael pak bude moci naříkat jen sám na sebe. PALESTINSKÝ STÁT NA BIBLICKÉM ÚZEMÍ PROBLÉM NEŘEŠÍ.

  Můj komentář:

  Moje úvaha vycházela z faktu, že hranice Izraele byly pevně stanoveny Hospodinem (odkazy na biblické texty jsou uvedeny výše), a to jednou provždy. Tedy hranice státu Izrael by se měly přibližovat k hranicím vytyčeným v Bibli a nikoli se od nich vzdalovat, o čemž se dnes v Izraeli uvažuje. A že samotný Izrael nemůže se svou zemí svévolně nakládat, nám říká text (3M. 25:23, 24). ZEMĚ JE HOSPODINOVA!!!
  BA

Komentáře nejsou povoleny.