Hamás pro poslance Evropského parlamentu – raketa na území Izraele

Hamás pro poslance Evropského parlamentu – raketa na území Izraele 4.71/5 (94.29%) 14 ohodnocení

img553986
Foto Abed Rahim Khatib/Flash 90

Po dvou měsících relativního klidu bylo dnes (pátek, 19. prosince) slyšet v poledních hodinách na území oblastní rady Eškol sirénu („červená barva – (צבע אדום, která signalizuje vypuštění rakety z Pásma Gazy ve směru na izraelské území. Zpočátku nebylo zcela jisté, zda raketa nebo minometná střela byla vystřelena z Pásma Gazy. IDF prohledávala celé relevantní území a nakonec objevila kráter, který raketa při svém dopadu vytvořila. Raketa dopadla do volného prostoru mimo obec a nezpůsobila žádné škody. Nikdo nebyl zraněn a raketa nezpůsobila žádné materiální škody, díky Bohu.Lidé žijící v oblasti dopadu rakety hlásili, že bylo slyšet dva výbuchy.

V minulých dnech bylo též slyšet další výbuchy z oblasti Pásma Gazy, které svědčily o tom, že Hamás pokusně střílí rakety.

Jedna myšlenka na “Hamás pro poslance Evropského parlamentu – raketa na území Izraele”

  1. O klidu v Gaze si mohou nechat zdát jen trubci – humanitární kamikadze z Bruselu a jiní fanatici. Dokud Hamásu terorismus ponese dolary, nemá důvod se zklidnit.
    Jako jediné řešení vidím absolutní izolaci ( tunely, elektřina, plyn,voda, moře aj. ), aby si to obyvatelé Gazy mohli vyjasnit, koho že si to zvolili. Demokraticky, i pro své děti – mají co chtěli.
    Po pár týdnech najet s buldozery a srovnat se zemí, deratizovat. Nevěřím, že pochopí jinou možnost. Filozofie stejná jako předvádí IS – terorismus/náboženský fanatismus, aby se určitá skupina dostala k moci a majetku. Ani pro ně nemá lidský život / mír cenu. Rozumí jen řeči síly, respektují jen silnějšího, který neváhá sílu použít.
    Si vis pacem, para bellum – Chceš-li mír, připrav se na válku.
    Držím palce.

Komentáře nejsou povoleny.