Benjamin Netanjahu: Izrael stojí za Evropou, Evropa musí stát za Izraelem

Benjamin Netanjahu: Izrael stojí za Evropou, Evropa musí stát za Izraelem 4.82/5 (96.36%) 22 ohodnocení

norský ministr zahraničí Børge Brende a izraelský premiér Benjamin Netanjahu
norský ministr zahraničí Børge Brende a izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Na Izrael útočí stejné síly jako na Evropu. A stejně jako Izrael stojí za Evropou, tak i Evropa musí stát za Izraelem. Radikální islám je „hrozbou naší společné civilizaci.“ Prohlásil to dnes předseda izraelské vlády Benjamin Netanjahu na setkání po jednání s norským ministrem zahraničí Børgem Brendem v reakci na masakr 12 novinářů v pařížských satirických novinách Charlie Hebdo spáchaný islámskými teroristy.

„Velká pozornost světa je nyní zaměřena na barbarství, k němuž došlo v Paříži. Izrael se včera připojil ke všem svobodným národům v odsouzení včerejšího masakru v hlavním městě Francie. Hluboce cítíme s vládou Francie, lidem Francie. Vyjadřujeme naši upřímnou soustrast rodinám obětí a přejeme rychlé uzdravení zraněným.

Včerejší vražedný útok na svobodu projevu jasně ukazuje pohrdání, které má radikální islám vůči hodnotám, které jsou nám drahé. My milujeme svobodu a toleranci, oni uctívají tyranii a teror. A tímto terorem chtějí na lidstvo uvalit novou dobu temna.

Tito extrémisté jsou součástí celosvětového hnutí a je nutné na ně reagovat celosvětové. Věřím, že silou našeho odhodlání a jednotou našeho konání tuto hrozbu naší společné civilizaci můžeme porazit. K boji proti teroru je nutná odvaha, srozumitelnost a soudržnost.

Izrael je napadán naprosto stejnými silami, jaké útočí na Evropu. Izrael stojí za Evropou. Evropa musí stát za Izraelem.“

ראש הממשלה נתניהו נפגש בירושלים עם שר החוץ של נורבגיה Børge Brende – originální text prohlášení na webu předsedy vlády Izraele (hebrejsky)