Benjamin Netanjahu před cestou do Paříže

Benjamin Netanjahu před cestou do Paříže 4.69/5 (93.85%) 13 ohodnocení

airport110115BIGRychlá organizace cesty předsedy vlády Izraele, podobně jako jiných představitelů evropských a dalších států, spolu s ministrem zahraničí Avigdorem Liebermanem, ministrem náboženství Naftali Benetem a Eli Jišajem, který rozštěpil stranu ŠAS a vytvořil novou politickou stranu, ukazuje nakolik závažné je demonstrace solidarity, která se uskuteční dnes večer v Paříži. K izraelské delegace se připojil také Nathan Ščaranský, předseda Sochnutu (Židovské agentury – Jewih Agency) Očekává se účast až milionu lidí.

Benjamin Netanjahu řekl: „Odlétám do Paříže, abych se zúčastnil demonstrace spolu s představiteli zemí celého světa, proti islámskému teroru, který ohrožuje celé lidstvo. Skutečnost na kterou upozorňuji již celá léta. Večer se zúčastním demonstrace spolu s prezidentem Francie  a s francouzskou židovskou komunitou. Židovské komunitě ve Francii chci říct, že všichni, kteří chtějí přijet a žít v Izraeli budou přijati s otevřenou náručí.“

Je více než symbolické, že oběti atentátu budou v pondělí anebo v úterý pohřbeni v Izraeli.

Demonstrace se zúčastní také jordánský král Abdulláh II s královnou Reinou a Mahmoud Abbás. Účast Mahmouda Abbáse se může jevit jako poněkud zvláštní. Nikdo ale dosud  proti jeho účasti na demonstraci  otevřeně neprotestoval. Ani židovská komunita Francie a ani političtí rivalové z Hamásu.